Counter Strike: GO
08.07.2019 19:24

Virtus.Pro dalej poza top30, x-kom AGO debiutuje w rankingu HLTV!

Przed chwilą pojawiła się nowa odsłona rankingu HLTV, z której polscy fani na pewno nie będą zadowoleni. Niestety, Ani Virtus.pro, ani Aristocracy nie zaliczyło awansu. W rankingu natomiast pojawiła się drużyna x-kom AGO.

Virtus.Pro

Snax i spółka w dalszym ciągu zajmują 32 miejsce, za eUnited, Grayhound oraz ForZe. W poprzedniej wersji rankingu Virtusi mieli 52 punkty. Mimo wygrania 5 sezonu Polskiej Ligi Esportowej, liczba ta nie wzrosła, a spadła. Spowodowane jest to wymienieniem Okoliciouz’a na Phr’a.

Aristocracy

Najwyżej notowanym polskim zespołem w dalszym ciągu pozostaje Aristocracy. TaZ i spółka zajmują obecnie 28 miejsce, z dorobkiem 53 punktów.

Ranking krajowy

Jeśli chodzi o ranking krajowy, to w nim nie zaszły żadne zmiany. W dalszym ciągu na czele jest Aristocracy, a po piętach depcze im zespół niedźwiedzi. 3 miejsce zajmują w dalszym ciągu zawodnicy Illuminar Gaming, a tuż za nimi znajdują się zawodnicy PACT oraz Izako Boars.

W rankingu pierwszy raz w historii znalazło się x-kom AGO, które po zajęciu 3-4 miejsca na finałach 5 sezonu PLE znalazło się na 97 miejscu z dorobkiem 7 punktów. W rankingu krajowym, „Jastrzębie” zajmują obecnie szóstą pozycję.

Top 6

Na czele rankingu doszło do kilku zmian. Po zajęciu drugiego miejsca podczas ESL Cologne 2019 Vitality wskoczyło tuż za Team Liquid, które dalej utrzymuje pierwszą pozycję. Do TOP 3 powróciło Astralis, a do TOP 5 zawitali zawodnicy NRG. FaZe Clan z NEO w składzie spadł o jedną pozycję i obecnie jest na szóstym miejscu.

Zarówno zawodnicy Virtus.Pro, jak i gracze Aristocracy będą mieli okazję poprawić swój wynik w rankingu, gdyż oba zespoły będą walczyć podczas Good Game League 2019 w Poznaniu. Na stadionie Lecha Poznań walczyć będą również zawodnicy Hellraisers (27 miejsce, 53 punkty), GamerLegion (26 miejsce, 54 punkty), Tricked (22 miejsce, 60 punktów) czy G2 Esports (9 miejsce, 248 punktów), więc po poznańskim turnieju będziemy mogli spodziewać się wielu zmian w światowym rankingu CS:GO!

___
Żródło zdjęć: Virtus.Pro