Counter Strike: GO
04.07.2019 01:02

Rewolucja w Cloud 9! Pięć nowych twarzy w zespole!

Powiedzieć że dywizja CS:GO Cloud 9 od wygrania Eleague Major Boston 2018 grała dobrze, to jak powiedzieć, że FIFA 19 jest grą idealną. Włodarze amerykańskiej organizacji po ponad roku fatalnej dyspozycji zespołów CS:GO postanowili dokonać zmian. Rewolucja w Cloud 9, bo tak można nazwać decyzję włodarzy, dotyczy czwórki zawodników i trenera. Nowy skład został zbudowany wokół Autimatica.

Z „Chmurkami” pożegnali się: CajunB, Vice, RUSH, Golden oraz trener, Rambo. RUSH i Golden wylądowali na ławce rezerwowych, a pozostali zawodnicy i trener stali się wolnymi agentami.

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, zespół budowany był wokół Autimatica. Ostatni triumfator Majora w Bostonie będący aktywnym graczem Cloud 9 tym samym może się pochwalić trzema latami gry w składzie amerykańskiej organizacji bez przerwy. Do niego dołączyli Mixwell, daps, koosta, TenZ oraz JamesIRL, trener nowego zespołu.

mixwell

Oscar „mixwell” Cañellas Colocho to jeden z najlepszych zawodników hiszpańskiej sceny CS:GO. 23 latek, będący pierwszym w historii Hiszpanem w sekcji CS:GO, występował w swojej karierze min. w Movistar Riders, OpTic Gaming czy Epsilon. Oscar zaliczył również krótki epizod w G2 Esports oraz w NORTH. To właśnie z duńskim zespołem zwyciężył podczas DreamHack Open Valencia 2018 . Oprócz turnieju w Valencii, mixwell może się pochwalić zwycięstwem w 2 sezonie ELEAGUE (OpTic Gaming).

daps

daps, nowy in game leader zespołu, jest byłym zawodnikiem NRG. W swojej przygodzie z CS:GO oprócz NRG, grał również w OpTic Gaming oraz Team Liquid. Kanadyjczyk z argentyńskim paszportem może pochwalić się złotym medalem uzyskanym za wygranie cs_summit 3 oraz Intel Extreme Masters XIII – Shanghai.

koosta

koosta to natomiast riffler, który w przeszłości bardziej kojarzony był z grą z AWP. Występował min. w Team Liquid, Torqued, Ghost Gaming czy CLG. 23 latek może pochwalić się zajęciem 3-4 miejsca podczas DreamHack Open Atlanta 2018 czy iBUYPOWER Masters IV.

TenZ

TenZ to największa niewiadoma nowego zespołu Cloud 9. 18 letni Amerykanin z wietnamskim paszportem dołączył do zespołu Autimatica po odejściu z ATK, gdzie pełnił rolę stand-ina. Wcześniej występował min. w Bad News Bears. Tak samo jak koosta, Tyson może grać zarówno z karabinami, jak i snajperką.

JamezIRL

JamezIRL, trener nowej drużyny Cloud 9, to były szkoleniowiec Ghost Gaming, Torqued i GX. W swojej karierze miał już epizod związany z Cloud 9, gdy w latach 2015-2017 był analitykiem sekcji CS:GO.

Czy rewolucja w Cloud 9 okaże się strzałem w dziesiątkę, który pomoże wrócić amerykańskiej organizacji na cs’owy szczyt? Przekonamy się w nadchodzących miesiącach. Na debiut nowego składu długo czekać nie będziemy musieli czekać, bowiem Cloud 9 weźmie udział w BLAST Pro Series Los Angeles 2019. W pierwszym meczu podopieczni JamezIRL podejmą najlepszą drużynę na świecie, Team Liquid.

___
Żródło zdjęć: BLAST