Counter Strike: GO
29.06.2019 14:03

Co dalej z zawodnikami x-kom team i ich slotami w turniejach?

Fuzją AGO Esports oraz x-kom AGO żyła cała Polska scena Counter strike. Ogłoszone w piątek 29 czerwca połączenie organizacji w jedną, o nazwie x-kom AGO spowodowało jednak mnóstwo negatywnych emocji. Jednym z ich powodów było niedopuszczenie zawodników ex- xkom team do gry w turniejach w których mieli slot.

Pominiemy już fakt, że zawodnicy i pracownicy x-kom team o fuzji dowiedzieli się… dzień wcześniej. Z przecieków Weszło Esport oraz Cybersport. Wieczorem na światło dzienne wyszły kolejne nieciekawe fakty. Nowa organizacja zespołu Oskarisha nie pozwoliła im na wzięcie udziału w GG League Poznań 2019.

Zawodnicy ex x-kom team musieli zrezygnować również z udziału w LOOT.BET Smack My Beach Cup. Zawodnicy o decyzji nowej organizacji dowiedzieli się na kilka godzin przed meczem w tym turnieju. Podobno organizacja X-kom AGO zostanie zbanowana we wszystkich turniejach tego organizatora.

Wkrótce poznamy oficjalną decyzję ws. slotu x-kom team na Games Clash Masters 2019 w Gdyni.

Przypomnimy tylko, że obecnie w x-kom AGO znajduje się siedmiu zawodników (2 z dawnego AGO Esports i 5 z ex-xkom team). Według niepotwierdzonych informacji, cała 5tka z x-kom team nie zamierza występować w barwach x-kom AGO i chcą w dalszym ciągu występować razem.