Counter Strike: GO
26.06.2019 21:23

UCC Summer Smash: Virtus.Pro vs AGO

Już jutro o 12:55 odbędą się kolejne Polskie derby – Virtus.Pro vs AGO! Tym razem mecz odbędzie się w ramach turnieju UCC Summer Smash, w formacie BO3.

AGO Esports

Obie drużyny w ostatnim czasie nie mają łatwo. Jeśli chodzi o AGO to ich gra nie powala. Pokazały to ESL Mistrzostwa Polski, gdzie „Jastrzębie” odpadły z turnieju już po pierwszy meczu z ich jutrzejszym rywalem. Od tamtego czasu zaczęły się również kontrowersje z udziałem osoby, która zarządza ich social mediami. Oprócz tego coraz częściej możemy spotkać się z fanami, którzy nie są zadowoleni z wyników ich drużyny tak bardzo, że chcą, aby „kap3r” oraz „Szpero” opuścili gniazdo. Nie ma co się dziwić, bo od świetnego rezultatu podczas WESG 2018 ich gra stanęła w miejscu. Na niewiele zdała się zmiana prowadzącego w zespole. W niedawnej aktualizacji rankingu HLTV wypadli oni z TOP 30 i zajmują obecnie … 47 miejsce.

Virtus.Pro

Mimo to fani Virtus.Pro nie mają się z czego śmiać. Ich zespół po długiej przerwie od dobrych rezultatów, zdawałoby się, zaczyna łapać wiatr w żagle – otarli się o Miniora a także zajęli 2 miejsce podczas ESL Mistrzostw Polski. Kilka dni temu mieli wziąć udział w kwalifikacjach Good Game League 2019. Niestety, jak najpierw się okazało przez chorobę Polacy pojawiliby się w Kielcach bez swojego gracza, „Vegi”, który wylądował w szpitalu. Mieli oni grać z jednym stand-inem. Później się okazało, że „Snax” również przez swoją chorobę nie będzie wstanie uczestniczyć w lanie. Po tych dwóch ciosach organizacja postanowiła się wycofać. Od tamtej pory VP nie rozegrało żadnego oficjalnego meczu aż do dziś. Przegrali oni dość sromotnie z NEMIGA wynikiem 2:0. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Polacy nie byli wstanie nawiązać żadnej walki ze swoim rywalem. Na swojej mapie – Mirage – przegrali 16:2 zaś na Dust 2 zdobyli zaledwie osiem punktów.

Jak widzimy ten pojedynek będzie bardzo ważny dla dwóch drużyn. Jedna z nich być może zdoła się odbić od dna a na pokonaną spłynie ogromna fala hejtu. Miejmy nadzieję, że obejrzymy spotkanie na dobrym poziomie.

___
Żródło zdjęć: Fot. AGO Esports