Inny
23.06.2019 12:36

Montpellier: Liquid z awansem do finału! Mousesports wraca do domu!

W drugim półfinałowym meczu podczas finałów ósmego sezonu ESL Pro League w Montpellier Team Liquid podejmowało Mousesports. Po dwu mapowym pojedynku awans do finału zapewnił sobie zespół prowadzony przez adreNa, który wygrał 2:0.

Overpass

Spotkanie rozpoczęło się na mapie Overpass, która była wyborem zawodników z Ameryki. Mimo przegrania rundy pistoletowej i rundy numer dwa, Twistzz i spółka po 15 rundach prowadzili 10:5. Po zmianie stron zawodnicy TL ponownie przegrali rundę pistoletową, tylko że tym razem przegrali jeszcze dwie następne potyczki. Przy wyniku 10:8 Elige i spółka zaczęli wygrywać rundy i ostatecznie wygrali pierwszą mapę wynikiem 16:8.

Nuke

Na wybranym przez zespół ropza Nuke od samego początku widzieliśmy obraz dominacji Teamu Liquid. nitr0 i spółka wygrali pierwsze 9 rund pierwszej połowy. W dziesiątej rundzie nastąpiło przełamanie zawodników niemieckiej organizacji, jednak w0xica i spółkę stać było tylko na wygranie jednej rundy, bowiem Team Liquid doprowadził do wyniku 13:1. Ostatnią rundę pierwszej połowy wygrali zawodnicy Mousesports, zmniejszając stratę do 11 oczek.

Po zmianie stron rolę się odwróciły. To zawodnicy „Myszek” dominowali, aż w końcu udało im się doprowadzić do dogrywki, w której lepsi okazali się jednak zawodnicy Liquid, którzy wygrali 19:16.

Team Liquid zmierzy się dzisiaj w wielkim finale z G2 Esports. Zwycięzca oprócz trofeum zgarnie 250 tysięcy dolarów. Początek spotkania w Montpellier już o godzinie 16:00

Mousesports za odpadnięcie w półfinale otrzymało natomiast 40 tysięcy dolarów.