Counter Strike: GO
22.06.2019 19:12

ESL PRO League: G2 wygrywa z NRG i awansuje do finału!

Za nami kolejny dzień ESL PRO League, dziś mogliśmy obejrzeć pierwszą parę półfinałową – G2 vs NRG. Zdawało się, że mecz nie ma jednogłośnego faworyta. Jednak to Francuzi pokonali Amerykański skład i tym samym już jutro zagrają w wielkim finale! Tym samym był to ostatni mecz Damiana „dapsa” Steele w barwach NRG. W jego miejsce wejdzie „stanislaw”

G2 vs NRG (2:1)

Pierwszą mapą był legendarny Dust 2 – wybór podopiecznych „Shoxa„. Tam Francuzi od razu narzucili swoje tempo. Pomimo jednej wpadki na początku meczu, w pewnym momencie osiągnęli wynik 8:1. Jednak końcówka pierwszej połowy należała do Amerykanów, którzy zdołali doprowadzić do stanu 8:7. Po zmianie połów to NRG zaczęło się rozpędzać i wygrało kilka rund z rzędu. Jednak to nie wystarczyło. G2 w końcu obudziło się i zaczęli wygrywać rundę za rundą. Tym samym pierwszą mapę zakończyli wynikiem 16:12.

Wyborem NRG był Train, na którym wiemy, że radzą sobie dobrze. Mimo to początek meczu należał znowu do G2! Zdawało się, że Francuzi zaczęli się rozpędzać po stronie CT. Ale to Amerykanie zaczęli dominować następne rundy, wygrywając sześć kolejnych. Pierwsza połowa zakończyła się idealnym rezultatem dla ekipy „tarika” – wygrywali 10:5. Po zmianie stron Francuzi zdołali jeszcze wygrać rundę pistoletową, co teoretycznie otwierało im furtkę na powrót do meczu. Jednak kilka kolejnych rund przegrali dość gładko – tym samym przegrywając mapę przeciwnika wynikiem 16:7.

Decydującą mapą, która miała zdecydować kto zagra w finale ESL PRO League był Overpass. Zaczęło się pozytywnie dla Amerykańskiej ekipy, ponieważ wygrali rundę pistoletową. Jednak na nic im się to zdało, bo przegrali kolejne dziesięć rund z rzędu. Na pochwałę zasługuję „AmaNEk„, który pokazywał się z bardzo dobrej formy strzeleckiej. NRG w pierwszej połowie zdołali zdobyć jeszcze tylko jedną rundę, przegrywając tym samym 12:3. Po zmianie stron to właśnie Amerykanie prezentowali się lepiej, ale drobne błędy i spora zaliczka ich rywali zadecydowały o końcowym wyniku spotkania. Francuska organizacja wygrała 16:10, tym samym kończąc całe spotkanie wynikiem 2:1 – awansując do finału całych rozgrywek. W finale zmierzą się z Liquid lub mousesports. O końcowym wyniku spotkania finałowego przeczytacie na naszej stronie.

___
Żródło zdjęć: ESL | Helena Kristiansson