Counter Strike: GO
22.06.2019 13:41

kRYSTAL zostaje trenerem BIG ACADEMY!

21 czerwca 2019 o godzinie 18 oficjalnie zostało potwierdzone to na co fani całej organizacji BIG czekali! BIG Academy doczekało się swojego trenera którym jest obecny zawodnik NoChance, Kevin “kRYSTAL” Amend.

kRYSTAL

kRYSTAL to były zawodnik min. Penta Sports, Sprout czy Imperial. W swojej karierze wystąpił na dwóch turniejach rangi major: PGL Kraków 2017 w barwach Penta oraz Eleague Major Boston 2018 w barwach Sprout. 25 letni Niemiec obejmie rolę trenera akademii niemieckiej formacji i pomoże im w ich zmaganiach na przyszłych turniejach. Kevin jednak nie zrezygnował z grania w NoChance, z którym niedawno dostał się na europejskiego minora przed Starladder Major w Berlinie!

Wypowiedz kRYSTAL’a nt. dołączenia do BIG Academy

kRYSTAL


„Jestem bardzo szczęśliwy że jestem oficjalnie trenerem BIG. OMEN by HP Academy Team. Początkowo wpadłem do nich tylko na chwilę aby pomóc im w przygotowaniach. Po pierwszych dniach otrzymałem wiele pozytywnych opinii od BIG i graczy. Bardzo dobrze się dogadywaliśmy i byłem pozytywnie zaskoczony tym, na jakim poziomie byli już gracze. Następnie zaproponowano mi wsparcie zespołu w regularnych odstępach czasu równolegle z moją karierą zawodową. Naprawdę lubię dzielić się swoją wiedzą i pomagać młodym graczom w podjęciu kolejnego kroku w swojej karierze.”

Prezes organizacji BIG Christian Lenz również wypowiedział się w tym temacie.

Christian Lenz


„Jestem bardzo szczęśliwy że udało nam się pozyskać takiego doświadczonego gracza jakim jest Kevin „kRYSTAL” Amend. Pod koniec ubiegłego sezonu pomógł swojemu zespołowi swoją wiedzą i spokojem. Nie zaskoczyło mnie, że zarówno on, jak i gracze dobrze się zharmonizowali. Kevin zawsze stawia sukces zespołu ponad swoim własnym sukcesem i to właśnie ta mentalność przekazuje naszym młodszym graczom. Witamy w BIG Academy!”

Oświadczenie CEO BIG

Daniel Finkler, CEO organizacji


„Kilka tygodni temu byliśmy w stanie wzmocnić BIG OMEN Academy dwoma talentami. Zarówno 18 letni Michael „devraNN: Gueterbrück, jak i 16 letni David „prosus” Hesse dobrze wkomponowali się w zespół a pierwsze wyniki są bardzo obiecujące. Od kilku tygodni pracowaliśmy nad polepszeniem zespołu szkoleniowego, a Kevin był w stanie przekonać nas swoim wieloletnim doświadczeniem, w tym branie udziału w kilku Majorach oraz bycie IGL’em. W nadchodzącym okresie Kevin będzie towarzyszył naszej akademii jako trener oraz będzie ją
wspierać j w przygotowaniu do wszystkich nadchodzących wyzwań. Rozwój sztabu trenerskiego naszej akademii, która została założona razem z OMEN by HP w 2018, jest ważnym krokiem aby zapewnić indywidualny rozwój talentów w BIG i kontynuować sukces, który osiągnęliśmy do tej pory. ”


Aktualny skład Big Academy:

Michael „devraNN” Geutebrück
Max „PANIX” Hangebruch
Markus „Anhuin” Paeseler
Lukas „HadeZ” Meier
David „prosus” Hess
Kevin „kRYSTAL” Amend (trener)

___
Żródło zdjęć: BIG