Counter Strike: GO
21.06.2019 22:35

ESL Pro League: Liquid pokonuje Astralis!

Dzisiejszy dzień zapowiadał się obiecująco. Jedna z najlepszych drużyn w historii tej wersji gry podejmowało nowe TOP 1. Mowa tu oczywiście o starciu AstralisLiquid w ESL Pro League, na etapie ćwierćfinału. Wielka szkoda, że te ekipy spotkały się na tak wczesnym etapie rozgrywek, ponieważ jak wiadomo, jedna musi odpaść.

Liquid – Astralis (2:1)

Spotkanie rozpoczęło się od Overpassa – wyboru Amerykanów. Tam jednak, ku zaskoczeniu wszystkich, Astralis zaczęło dominować niczym na poprzednich turniejach. W pewnym momencie wygrywali 10:0! Ekipa „ELiGE” zdołała jednak zdobyć trzy rundy, z nadzieją na bezbłędną drugą połowę w ich wykonaniu. Mimo dobrego startu i doprowadzenia do bliskiego rezultatu nie udało im się zwyciężyć ich mapy. Astralis zwyciężyło 16:12, po perfekcyjnej pierwszej połowie.

Druga mapa to Inferno – łatwo się domyślić, że był to wybór Duńczyków. Zdawało się, że będą mieli wielką szansę na zakończenie tego spotkania bez straty mapy. Jednak to Amerykanie zaczęli robić to, co ich rywal na poprzedniej mapie! Ich bezbłędna gra po stornie broniącej w pewnym momencie zaowocowała wynikiem 9:0! Mimo wielu prób ekipie „Device” udało się zdobyć zaledwie jeden punkt! PO zmianie stron Astralis zdobyło kilka rund, ale zaliczka ich rywali była zbyt duża. Duńczycy ulegli na swojej mapie wynikiem 16:6.

Decydującą mapą było Vertigo. Mapa, która z góry faworyzowało Liquid. W przeciwieństwie do swoich rywali zdołali już kilka razy zagrać w oficjalnych spotkaniach tą mapę. Astralis jeszcze ani razu nie próbowało jej grać. Jednak znów na początku oglądaliśmy dominację … Duńczyków! Ich rewelacyjna gra po stronie terrorystów przyniosła wynik 11:4. Jednak to nie złamało Amerykańskiej organizacji. Po zmianie stron wzięli się do pracy i zaczęli wygrywać każdą kolejną rundę. Dopiero ich dziesiąty atak został zatrzymany, ale nic to nie dało! Liquid pewnie wygrało kilka kolejnych rund, tym samym wygrywając całe spotkanie wynikiem 2:1.

Z kim teraz zawalczą Amerykanie?

Ich kolejnym rywalem będzie mousesports, z którym zmierzą się w półfinale tych rozgrywek. Spotkanie jest zaplanowane na godzinę 18:50, oczywiście w formacie BO3. Wygrany tego pojedynku zawalczy z G2 lub NRG w wielkim finale! Wszystkie mecze ESL Pro League możecie oglądać z Polskim komentarzem na tym kanale a o wynikach spotkań półfinałowych przeczytacie na naszej stronie.


___
Żródło zdjęć: Fot. Team Liquid