21.06.2019 10:11

Astralis przegrywa z NRG! Myszy pokonują Faze!

Kolejny dzień finałów ESL Pro League w Montpellier dobiegł końca. Astralis niespodziewanie uległo NRG, a Mousesports pokonało FaZe.

Rozegrano dzisiaj łącznie 6 spotkań, a my przygotowaliśmy krótki raport z 4 ostatnich spotkań (o pierwszych dwóch już pisaliśmy, dokładnie tutaj).

NRG 2:1 Astralis

Jedna z dwóch niespodzianek jakie zaserwowali nam dzisiaj zawodnicy występujący na finałach EPL. NRG niezwykle ciekawym spotkaniu pokonało Astralis 2:1 (Train 16:13, Nuke 8:16, Dust2 16:12). Tym samym Cerq i spółka awansowali do półfinału, a Astralis swoje zmagania w play offach będzie musiało rozpocząć od fazy ćwierćfinałów.

Heroic 0:2 G2

W finale dolnej drabinki grupy A mierzyły się ze sobą drużyny Heroic oraz G2. Po dosyć jednostronnym starciu lepsza okazała się drużyna shoxa, która zwyciężyła 2:0 (Vertigo 16:3, Dust 2 16:11) i zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinałach. NaToSaPhiX i spółka natomiast pożegnali się z Oksytanią.

MiBR 0:2 Team Liquid

Finał dolnej drabinki w grupie B był jednym z najciekawszych meczów rozgrywanych w dniu dzisiejszym. Mierzyły się w nim ze sobą zespoły Made In Brazil oraz Team Liquid. W dwu mapowym pojedynku lepsza okazała się drużyna trenowana przez AdreNa, która zwyciężyła 2:0 (Mirage 16:13, Dust2 16:9) i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Astralis. Fallen i spółka natomiast musieli pogodzić się z odpadnięciem z turnieju.

FaZe 0:2 Mousesports

W ostatnim spotkaniu czwartego dnia finałów 9 sezonu ESL Pro League drużyna Filipa „NEO” Kubskiego podejmowała Mousesports. Drużyna Polaka jednak nie poradziła sobie z zespołem Karrigana i to „Myszy” triumfowały wynikiem 2:0 (Train 16:12, Vertigo 16:8). Dzięki temu zwycięstwu, zawodnicy Mousesports zapewnili sobie awans do półfinału, a zawodnicy Faze będą musieli walczyć w 1/4 finału.

Jutro czekają nas ćwierćfinały, w których zmierzą się ze sobą zawodnicy G2 i FaZe oraz LIquid i Astralis. Początek tego pierwszego meczu zaplanowany jest na godzinę 15:00.