20.06.2019 15:56

MIBR oraz Liquid z kolejnymi zwycięstwami w Montpellier!

Pierwsze dwa mecze trzeciego dnia finałów ESL Pro League w Montpellier już za nami! Team Liquid podejmował Hellraisers, a zespół MIBR mierzył się z North. Oba spotkania zostały rozegrane w pełnym trybie BO3, a zwycięsko z nich wyszli zawodnicy z Brazylii i reprezentanci Ameryki Północnej!

MIBR VS NORTH 2:1

Mirage

Spotkanie zespołu Fallen’a i drużyny Kjaerbye‚go rozpoczęło się od mapy mirage, która była wyborem MIBR. Brazylijczycy, grający po stronie terrorystów wygrali pierwsze sześć rund, a rywale odpowiedzieli im czterema wygranymi potyczkami. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 10:5 dla zawodników z Ameryki Płd. Po zmianie stron zawodnicy NORTH nie byli w stanie wygrać ani jednej rundy, i tym samym Brazylijczycy wygrali pierwszą mapę 16:5

Inferno

Wybrane przez team z Danii Inferno lepiej rozpoczęli Brazylijczycy, którzy po 5 rundach prowadzili 5:0. Duńczycy grający po stronie terrorystów odpowiedzieli ośmioma wygranymi rundami z rzędu. Ostatnie dwie rundy pierwszej części pojedynku wpadły natomiast na konto MIBR.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni mithR‚a, którzy zwyciężyli rundę pistoletową. Jednak kolejną rundę zgarnęli zawodnicy trenowani przez zews‚a. North po chwili odpowiedziało, podwyższając swoje prowadzenie do dwóch rund. Jednak następne trzy rundy zdobyli zawodnicy MIBR, którzy wyszli na prowadzenie po raz drugi na Inferno. W następnej rundzie Duńczycy triumfowali i doprowadzili do wyniku 11:11. Zawodnicy z Brazylii odpowiedzieli swoim rywalom wygraniem dwóch rund. Przy wyniku 13:11 dla MIBR, gracze North wygrali 5 rund z rzędu, wygrywając drugą mapę wynikiem 16:13.

Overpass

Trzecią mapą tego pojedynku był overpass, który lepiej rozpoczęli zawodnicy z Danii. Valde i spółka prowadzili w pewnym momencie 6:0, jednak pierwszą połowę wygrali „tylko” 8:7.

Po zmianie stron zawodnicy z półwyspu Skandynawskiego wygrali rundę pistoletową i następne dwie rundy, podwyższając swoje prowadzenie do 4 rund. Jednak w następnych rundach zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy z Brazylii, którzy ostatecznie triumfowali 16:13.

Team Liquid vs Hellraisers 2:1

Vertigo

Jednocześnie rozgrywane było spotkanie zespołu Stewie2k z Hellraisers. Pierwszą mapą było wybrane przez zespół nukkye‚go Vertigo. Gracze Hellraisers wygrali dwie pierwsze rundy, jednak następne potyczki zwyciężyli zawodnicy z Ameryki, którzy ostatecznie z pierwszej połowy wyszli zwycięsko prowadząc 9:6.

Po zmianie stron zawodnicy Hellraisers wygrali tylko 5 rund, i ostatecznie zespól prowadzony przez AdreN’a wygrał pierwszą mapę 16:11.

Inferno

Drugą mapę lepiej rozpoczęli podopieczni Imbt, którzy po wygraniu rundy pistoletowej prowadzili w pewnym momencie nawet 9:2! Ostatecznie pierwszą połowę zawodnicy Hellraisers wygrali 9:6.

Druga pistoletówka również wpadła na konto zespołu oskar’a. Zespół terrorystów wygrał kolejne dwie rundy i po 18 rundach Team Liquid przegrywał 6:12. Stewie2k i spółka próbowali powrócić do tego meczu. Udało im się doprowadzić do remisu 14:14, jednak wtedy Hellraisers wygrało dwie rundy i inferno zakończyło się wynikiem 16:14 dla oskara i spółki.

Overpass

Decydującą mapą był Overpass, który lepiej rozpoczęli ponownie zawodnicy Hellraisers, którzy po 9 rundach prowadzili 7:2. Pierwszą połowę oskar i spółka ostatecznie wygrali wynikiem 9:6.

W drugiej połowie zawodnicy TL wygrali pistoletówkę i następną rundę, zmniejszając stratę do rywali do jednej rundy. Gracze Hellraisers doprowadzili do wyniku 14:11. Wtedy gracze Liquid wygrali 5 rund z rzędu, wygrywając overpassa 16:14!

Teraz czekają nas mecze NRG vs Astralis oraz Heroic vs G2. W przypadku pierwszego spotkania obie drużyny awansują dalej, z tą różnicą, że zwycięzca zapewni sobie miejsce w półfinale, a przegrany awansuje do ćwierćfinału. W drugim meczu wygrany zapewni sobie awans do 1/4 turnieju, a przegrany pożegna się z Montpellier.