19.06.2019 15:06

Occitanie: Liquid eliminuje Tyloo, MIBR wygrywa z Luminosity!

W pierwszych dwóch środowych meczach na finałach ESL Pro League w Occitanie mierzyły się ze sobą Liquid i Tyloo oraz MIBR z Luminosity. Oba mecze zakończyły się zgodnie z przewidywaniami- Liquid pokonało Tyloo 2:0, natomiast MiBR takim samym wynikiem wygrało z Luminosity.

Liquid vs Tyloo 2:0 (Mirage 16:6, Overpass 16:7)

Spotkanie rozgrywane w trybie BO3 rozpoczęło się od mapy Mirage, która była wyborem Team Liquid. Pojedynek na Mirage od samego początku szedł po myśli podopiecznych adreN’a, którzy po stronie terrorystów zdobyli 12 rund. Po zmianie stron zawodnicy z Chin wygrali rundę pistoletową i dwie następne, jednak potem Amerykanie dopełnili formalności i wygrali 16:6.

Wybrany przez Tyloo Overpass od samego początku przebiegał bardzo podobnie do Mirage. Team Liquid grając po stronie atakującej również zdobyło 12 punktów, wygrywając pierwszą połowę 12:3. Po zmianie stron bnTeT i spółka zdołali wygrać tylko cztery rundy, i ostatecznie to zawodnicy z Ameryki świętowali zwycięstwo na drugiej mapie.

MIBR vs Luminosity Gaming 2:0 ( Mirage 16:9, Dust2 16:13)

Stawką brazylijskich derbów było pozostanie w Montpellier. Spotkanie to, podobnie jak mecz Liquid vs Tyloo, rozpoczęło się na mapie Mirage, którą wybrali zawodnicy MiBR. Mimo wygrania rundy pistoletowej przez NEKIZ’A i spółkę, zespół Fallen’a pierwszą połowę wygrał 10:5. Po zmianie stron podopieczni zakk’a zdołali wygrać zaledwie cztery rundy. Pierwsza mapa więc wpadła na konto MiBR.

Na wybranych przez zespół braci Teles „piaskach” zawodnicy MIBR nie mogli się odnaleźć. W pierwszej połowie zawodnicy Luminosity zdominowali swoich rywali, wygrywając 11:4. W drugiej połowie Lucas1 i spółka wygrali rundę pistoletową, jednak później zawodnicy Made In Brazil rozpoczęli comeback, który ostatecznie zakończyli powodzeniem, wygrywając Dust 2 16:13.

Zawodnicy Tyloo oraz Luminosity tymi porażkami żegnają się z Occitanie. Oba zespoły otrzymały po 14 tysięcy dolarów.

Zespół Stewie2k zmierzy się ze zwycięzcą meczu Hellraisers vs Mousesports, a MiBR podejmie przegranego trwającego obecnie meczu North vs FaZe Clan.