19.06.2019 03:14

Occitanie: Astralis awansuje do Playoff, Cloud 9 eliminuje DETONA!

Kilka godzin temu zakończyły się ostatnie dwa mecze pierwszego dnia Finałów ESL Pro League w Montpellier. Astralis mierzyło się z Heroic, natomiast Cloud 9 podejmowało Brazylijskie DETONA. Stawką Duńskich derbów był awans do play offów, a zawodnicy C9 oraz DETONA walczyli o pozostanie w Occitanie.

Astralis vs Heroic 2:0 (Vertigo 16:7, Inferno 16:7)

Spotkanie dwóch drużyn z Danii rozpoczęło się od Vertigo, wybranego przez zawodników Heroic. W pierwszej połowie obie drużyny walczyły równo, jednak ostatecznie to zawodnicy Astralis prowadzili 9:6. Po zmianie stron Heroic nie było w stanie powstrzymać ataków podopiecznych Zonica i pierwsza mapa wpadła na konto drugiej najlepszej drużyny rankingu HLTV.

Inferno (wybór Astralis) wyglądało trochę bardziej jednostronnie niż Vertigo. Xyp9x i spółka po stronie terrorystów konsekwentnie rozbijali defensywę Heroic, wygrywając pierwszą część spotkania 10:5. Po zmianie stron, NaToSaphiX i spółka byli w stanie przedostać się przez obronę Astralis tylko dwa razy. Dupreeh wraz z kolegami pokazali swoim rywalom niezłą lekcję gry w CT na inferno, ostatecznie wygrywając takim samym wynikiem jak na Vertigo.

Cloud 9 vs Detona 2:0 ( Dust2 16:4, Mirage 16:9)

Spotkania Amerykańskiej drużyny z Brazylijczykami z DETONA do spotkań wyrównanych na pewno nie możemy zaliczyć. RUSH i spółka nie dali swoim rywalom żadnych szans i bez problemu wyeliminowali ich z finałów EPL. Dust2 wybrany przez „Chmurki” przebiegał zdecydowanie po ich myśli. Do przerwy CajunB i reszta zespołu prowadzili aż 14:1! Po zmianie stron Brazylijczycy zdobyli tylko trzy rundy, i zawodnicy C9 mogli się cieszyć ze zwycięstwa 16:4.

Drugą mapą był wybrany przez Brazylijczyków Mirage. Tam również lepiej prezentowali się zawodnicy Cloud 9, którzy pierwszą połowę wygrali 10:5. Po zmianie stron zawodnicy z Brazylii próbowali jeszcze wrócić do spotkania, jednak udało im się zdobyć tylko 4 punkty.

Zawodnicy Astralis zwycięstwem z Heroic zapewnili sobie awans do play offów, więc jutro będą mieli dzień wolny. Heroic podejmować będzie Fnatic, początek tego spotkania o 15:30.

Cloud 9 podejmie natomiast francuskie G2 Esports. Początek tego meczu o 19:00.