Counter Strike: GO
18.06.2019 15:52

Montpellier: Faze pokonuje Tyloo, Liquid ulega NORTH!

Przed chwilą zakończyły się pierwsze mecze grupy B podczas finałów 9 sezonu ESL Pro League w Montpellier. Niespodziewanie, nowe TOP1 rankingu Hltv.Org, Team Liquid przegrało z North. W drugim meczu FaZe Clan z Filipem „Neo” Kubskim wygrało z Tyloo.

Team Liquid vs North (Dust 2 13:16)

Spotkanie na „piaskach” lepiej rozpoczęli zawodnicy z Ameryki, którzy jako terroryści wygrali dwie pierwsze rundy. 3 runda wpadła na konto Duńczyków, jednak dwie następne wylądowały już na koncie Liquid. Valde i spółka po chwili wygrali 3 rundy i wyrównali wynik meczu. W 9 rundzie Team Liquid wyszło na prowadzenie 5:4, i jak się później okazało, była to ostatnia wygrana przez nich runda w pierwszej połowie.

Po zmianie stron North wygrało 3 pierwsze rundy. Duńczycy prowadzili już 13:5. Stewie2k i reszta zespołu Liquid próbowali wrócić do tego spotkania, udało im się doprowadzić do wyniku 13:15 i na tym comeback się skończył.

FaZe vs Tyloo (Verigo 16:12)

W drugim meczu zawodnicy FaZe Clan walczyli z grającym w nowym składzie Tyloo. Spotkanie na Vertigo niespodziewanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Chińskiej organizacji. Bntet i spółka grając po stronie CT wygrali pierwsze 2 rundy. Drużyna NEO bardzo szybko odrobiła straty i mieliśmy wynik 3:2 dla FaZe. Zawodnicy Tyloo po chwili wyrównali, jednak terroryści od razu doprowadzili do wyniku 5:3. Bntet wraz z kolegami wygrali rundę numer 9, a pozostałe 6 rund wpadło na konto FaZe.

Po zmianie stron FaZe Clan szybko zapewnił sobie punkt meczowy. Wtedy jednak Tyloo rozpoczęło comeback. AttackeR i spółka wygrali 8 rund z rzędu, doprowadzając do wyniku 12:15. 28 runda wpadła jednak na konto FaZe Clan, który wygrał 16:12

W tym momencie w Montpellier rozgrywane są dwa mecze grupy B. Mousesports mierzy się z MiBR, a Luminosity Gaming podejmuje Hellraisers.

O pierwszych meczach grupy A pisaliśmy tutaj.

___
Żródło zdjęć: ESL Counter Strike