18.06.2019 14:36

FINAŁY ESL PRO LEAGUE: G2 I NRG WYGRYWAJĄ SWOJE PIERWSZE MECZE!

Dzisiaj rozpoczęły się finały 9 sezonu ESL Pro League w Montpellier. Niestety, nie biorą w nich udziału Polskie drużyny. W pierwszym meczu grupy A, G2 pokonało Grayhound, natomiast w drugim spotkaniu NRG okazało się być lepsze od Fnatic.

G2 vs Grayhound (Nuke 16:13)

Pojedynek na Nuke lepiej rozpoczęli zawodnicy z Francji grający po stronie CT, którzy wygrali dwie pierwsze rundy. Drużyna z Australii odpowiedziała na to czterema wygranymi rundami. Amanek i spółka nie pozostali im dłużni, i do końca pierwszej połowy oddali tylko dwie rundy.

Po zmianie stron dexter i spółka rozpoczęli comeback, który do 25 rundy wyglądał bardzo dobrze. Przy wyniku 13:11 dla Grayhound, Francuzi się obudzili i wygrali ostatnie 5 rund, doprowadzając do wyniku 16:13.

Fnatic vs NRG (Nuke 12:16)

Jednocześnie rozgrywany był pojedynek pomiędzy Fnatic oraz NRG. Mimo wygrania rundy pistoletowej, zawodnicy Fnatic po stronie terrorystów przegrywali w pewnym momencie 2:10. JW wraz z kolegami zwyciężyli ostatnie 3 rundy pierwszej połowy, zmniejszając straty do 5 rund.

Druga runda pistoletowa wpadła na konto zespołu Brehze. Amerykanie zwyciężyli również następną rundę, i prowadzili 12:5. Wtedy jednak Szwedzi nawiązali kontakt z przeciwnikiem i w następnych 9 rundach zwyciężyli 8 razy. Przy wyniku 12:13 zawodnicy amerykańskiej formacji się otrząsnęli i ostatecznie wygrali to spotkanie wynikiem 16:12.

G2 i NRG zmierzą się ze sobą w meczu górnej drabinki. Początek tego spotkania planowany jest na godzinę 16:40. Mecz Grayhound i Fnatic planowo rozpocznie się o tej samej godzinie.

Finały 9 sezonu ESL Pro League odbywają się w Francuskim Montpellier. Od dzisiaj do 23 czerwca 16 drużyn walczyć będzie o nagrody z puli 600 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca zgarnia 250 tysięcy!