15.06.2019 16:16

Dreamhack Jonkoping: Aristocracy gromi Tricked w pierwszym meczu!

Jedyna Polska drużyna występująca na Szwedzkim turnieju, Aristocracy podejmowała dzisiaj w swoim pierwszym spotkaniu na Dreamhack Jonkoping Duńskie Tricked. Po jednostronnym pojedynku na Trainie, TaZ i spółka triumfowali 16:5. Tym samym Polacy w meczu wygranych podejmą AVANGAR.

Polacy mecz rozpoczęli grając po stronie antyterrorystów, jednak pierwsza runda nie poszła po ich myśli i to HUNDEN i spółka zwyciężyli rundę pistoletową. Porażka w pierwszej rundzie nie osłabiła morali drużyny Loorda, która w ramach rewanżu wygrała następne 7 rund. Duńczycy byli w stanie odpowiedzieć wygraniem rund numer 8 i 9. Kolejne 2 rundy wpadły jednak na konto Polaków, którzy prowadzili już 9:3.

W rundzie trzynastej grające z pistoletami Tricked dało radę podłożyć bombę i wyeliminować dwóch Polaków. Zawodnicy Aristocracy popisali się jednak świetnym retake i zdobyli 10 punkt. Chwilę później Minise wraz z kolegami dopisali na swoje konto 11 punkt. W ostatniej rundzie pierwszej połowy Minise i Mouz w sytuacji 2vs3 odbili bombsite A bez straty zawodnika, i ostatecznie do przerwy Aristocracy prowadziło 12:3.

Polacy świetną grą w pierwszej połowie zasłużyli na pochwałę, a szczególnie Paweł „dycha” Dycha, który po stronie CT zdobył 21 zabójstw!

Druga runda pistoletowa wpadła na konto Polaków, którzy mimo dobrej gry Bubzkji’ego poradzili sobie z obroną Duńczyków i zdobyli 13 punkt. Chwilę pózniej to jednak HUNDEN wraz z kolegami triumfowali podczas force’a. W 18 rundzie TaZ i spółka mimo gry z pistoletami, wykorzystali liczne błędy antyterrorystów i doprowadzili do wyniku 14:4. W 29 rundzie Polacy wykorzystali słabsze wyposażenie rywali w następnej rundzie i brakowało im już tylko jednego punktu do zwycięstwa. Mimo przegrania następnej rundy, Polacy ostatecznie triumfowali 16:5.

Aristocracy o godzinie 18:00 zmierzy się z Kazachskim AVANGAR. Zwycięzca tego spotkania awansuje do fazy play-off Dreamhack Jonkoping. Tricked natomiast walczyć będzie jutro z Winstrike Team.