Counter Strike: GO
15.06.2019 18:08

Moche XL Esports 2019: Virtus.Pro pokonuje BIG w ćwierćfinale.

Pierwszy dzień Portugalskiego turnieju rozpoczął się świetnie dla Polaków. Snax i spółka w ćwierćfinale podejmowali Niemieckie BIG. Po dwu mapowym pojedynku, lepsi okazali się reprezentanci Virtus.Pro, którzy zwyciężyli 2:0 i awansowali do półfinału Moche XL Esports 2019!

 

Mirage 16:5

Spotkanie rozgrywane w formacie BO3 rozpoczęło się od Mirage, który był wyborem Polaków. W pierwszej połowie zawodnicy Virtus.Pro, grający po stronie terrorystów zdominowali swoich rywali. Polacy wygrali pierwsze 7 rund! Od ósmej rundy zawodnicy BIG zaczęli nawiązywać kontakt z Vice-mistrzami Polski, i ostatecznie do przerwy Xantares i spółka przegrywali 5:10. Po zmianie stron drużyna prowadzona przez Kubena ponownie wygrała rundę pistoletową i następne 4 rundy, ostatecznie zwyciężając pierwszą mapę 16:5.

Statystki z Mirage 😉

Dust 2 19:15

Drugą mapą tego pojedynku był Dust 2, który został wybrany przez drużynę Tabsena. Zawodnicy Virtus.Pro rozpoczęli zmagania na „piaskach” jako antyterroryści i od razu zwyciężyli pierwsze dwie rundy. Następnie BIG odpowiedziało dwoma wygranymi, doprowadzając do remisu 2:2. Polacy odpowiedzieli wygraniem sześciu rund z rzędu. Przy wyniku 8:2, zawodnicy Niemieckiej formacji rozpoczęli wracać do spotkania. Xantares i spółka wygrali pięć ostatnich rund pierwszej połowy, i ostatecznie do przerwy przegrywali 7:8.

Po zmianie stron Polacy w dalszym ciągu nie mogli pokonać swoich rywali. Zawodnicy Niemieckiej organizacji po stronie CT wygrali rundę pistoletową i następne 3 rundy, wychodząc na prowadzenie 11:8. Runda numer 20 wpadła na konto Polaków, którzy niestety przegrali następne trzy potyczki. BIG ostatecznie doprowadziło do rezultatu 15:10.

Michu i spółka nie złożyli broni, i do samego końca walczyli o dogrywkę. Polakom udało się doprowadzić do wyniku 14:15. 30 runda rozpoczęła się dla Polaków nieciekawie, gdyż Xantares zdobył dwa zabójstwa i Polacy byli w sytuacji 3vs5. Zawodnicy BIG grali w tej rundzie na bardzo słabym wyposażeniu, a nasi rodacy mimo wielu problemów to wykorzystali i po 30 rundach mieliśmy wynik 15:15!

Pierwsza połowa dogrywki zdecydowanie należała do zawodników Virtus.Pro, którzy po stronie Terrorystów wygrali wszystkie 3 rundy. Po stronie CT Snax i spółka zwyciężyli pierwszą rundę, co ostatecznie dało im wynik 19:15 i wygraną na drugiej mapie!

Statystyki z Dust 2 😉

Tym zwycięstwem zawodnicy Virtus.Pro zapewnili sobie miejsce w półfinale. Polacy zmierzą się jutro o godzinie 11:00 z Bułgarskim Windigo. Stawką tego meczu jest awans do Wielkiego Finału Moche XL Esports 2019

___
Żródło zdjęć: Moche XL Esports twitter