11.06.2019 19:51

Virtus.Pro wygrywa z GamerLegion w kwalifikacjach do Minora!

Po wczorajszym nie udanym spotkaniu na mousesports, które nasi rodacy przegrali 0:2, przyszedł czas na mecz o wszystko. Rywalem było GamerLegion, z którym Virtus.Pro spotkało się kiedyś na lanie w Belgii – wtedy przegraliśmy na Inferno. Cel był prosty – wygrać mecz i pozostać w walce o Minora.

Virtus.Pro – GamerLegion (2:0)

Mecz rozpoczął się na Inferno, wyborze podopiecznych „ScreaMa”. Tam, pomimo strony atakującej, nasi reprezentanci poradzili sobie bardzo dobrze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla Niedźwiedzi. Po zmianie stron, po mimo nie udanego początku, przypieczętowaliśmy zwycięstwo 16:8. Tym samym mieliśmy ogromną przewagę, ponieważ była to mapa rywali.

Drugą mapą był Train. Tam mimo przespanego początku zdołaliśmy zdobyć dobrą zaliczkę na drugą połowę. Bardzo dobrze widać, że chłopacy mają przygotowane świetne taktyki oraz różne zagrywki, które zaskakują przeciwników. Po zmianie stron znowu nie zaczęliśmy dobrze, ponieważ pozwoliliśmy, aby GamerLegion bardzo łatwo wygrało pierwsze rundy. Jednak później to Polacy zaczęli dominować i w pewnym momencie mieliśmy wynik 15:12. Niestety, nie udało się zamknąć meczu i czekała nas kilka dogrywek. Tam bywało różnie, bo raz to my mieliśmy trzy szanse na zakończenie meczu a innym razem byliśmy o włos od odpadnięcia. Jednak dobra dyspozycja naszego składu pozwoliła nam na zakończenie tej mapy po bardzo wyczerpującym meczu – wynikiem 31:29.

Na wielkie wyróżnienie z pewnością zasługuje „MICHU” i „snatchie„, którzy świetnie radzili sobie ze snajperki po stronie broniącej. Następnym rywalem Polaków będzie przegrany pojedynku mousesports – OpTic Gaming.