09.06.2019 19:13

ESL Mistrzostwa Polski: Aristocracy pokonuje Virtus.Pro w Wielkim Finale!

Wszystko co piękne musi się kiedyś skończyć. Po trzech dniach niesamowitych emocji, spotkaniach pełnych wrażeń i mrożących krew w żyłach zagrywkach, okraszonych świetnym komentarzem, poznaliśmy zwycięzce tego sezonu ESL Mistrzostwa Polski. Została nim drużyna Aristocracy!

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od pojedynku na Mirage, który był wyborem drużyny trenowanej przez Kubena. Jednak na początku zdecydowanie lepiej prezentowali się tam podopieczni Loorda. W pewnym momencie zawodnicy Aristocracy po stronie antyterrystów prowadzili 10:1! Ostatecznie Virtusi wygrali 4 ostatnie rundy pierwszej połowy, doprowadzając tym samym do wyniku 5:10. Po zmianie stron TaZ i spółka znowu zaczęli rozdawać karty, udało im się wygrać pierwsze 4 rundy, doprowadzając do wyniku 14:10. Wtedy jednak Niedźwiedzie się obudziły i rozpoczęły comeback. Powrót podopiecznych Kubena trwał do 30 rundy, gdy Mouz w sytuacji 1vs1 pokonał Snaxa. Tym samym zapewnił swojej drużynie zwycięstwo na pierwszej mapie 16:14.

Na drugiej mapie, którą był wybrany przez Aristocracy Nuke, mieliśmy taki sam obraz jak na początku Mirage. Rallen wraz z kolegami po stronie atakującej bez problemów dostawali się na bombsite’y bronione przez zawodniķów Virtus.Pro. Do przerwy Aristocracy prowadziło 11:4. Po zmianie stron Virtusi byli w stanie przebić się przez obronę „Arystokracji” tylko raz. Ostatecznie Aristocracy wygrało Nuke 16:5 i to oni zostali zwycięzcami ESL MP!

Aristocracy oprócz trofeum zgarnęło również 80 tysięcy złotych. Virtus.Pro natomiast za zajęcie drugiego miejsca otrzymało 40 tysięcy złotych. Dla x-kom team oraz PACT, które zajęły 3/4 miejsce zapewnione jest po 15 tysięcy złotych na drużynę.