07.06.2019 20:00

Finały ESL Mistrzostwa Polski 2019: Virtus.Pro eliminuje AGO!

Virtus.Pro po niezwykle interesującym starciu pokonało „Jastrzębie” z AGO Esports 2:0 i awansowało do półfinału Finałów ESL Mistrzostwa Polski 2019. AGO tym samym żegna się z Katowicami już po pierwszym spotkaniu!

Spotkanie ćwierćfinałowe rozpoczęło się na Mirage, który był wyborem drużyny Kubena. Jak się po chwili okazało, była to świetna decyzja, gdyż Virtus.Pro zwyciężyło pierwsze 6 rund po stronie terrorystów. Od 7 rundy spotkanie stało się bardziej wyrównane, a pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 10:5 dla Snaxa i spółki. Po zmianie stron AGO nie było w stanie przełamać defensywy Virtusów, i to właśnie „Niedźwiedzie” triumfowały na Mirage 16:10.

Drugą mapą pierwszego ćwierćfinału był wybrany przez AGO Overpass, który podobnie jak Mirage, nie rozpoczął się dobrze dla drużyny Miniroxa. Szpero i spółka w pierwszych 8 rundach zdołałi przebić się przez obronę VP tylko raz! Potem gra AGO się poprawiła, a „Jastrzębie” pierwszą połowę zakończyły z sześcioma punktami na koncie. Po zmianie stron Snax i spółka rozpoczęli powiększanie swojej przewagi. W pewnym momencie prowadzili nawet 13:6. Przy wyniku 15:8, AGO rozpoczęło comeback, dzięki któremu doprowadzili do wyniku 15:14. W ostatniej rundzie Okoliciouz wraz z kolegami znaleźli skuteczny sposób na przełamanie obrony rywali i ostatecznie to Virtus.Pro zwyciężyło 16:14!

Virtus.Pro zmierzy się jutro w ramach półfinału z x-kom team. Obecnie czekamy na start meczu Actina PACT-Izako Boars, który obejrzeć można na kanale ESL Polska na Twitch! Zwycięzca tego spotkania zmierzy się jutro z Aristocracy!