Counter Strike: GO
24.05.2019 21:14

Meet Point: Pierwszy dzień kwalifikacji do Games Clash Masters 2019 zakończony!

Na ten dzień czekało wielu fanów polskiej sceny Counter Strike’a. Dzisiaj rozpoczęły się kwalifikacje do Games Clash Masters 2019, które odbywają się podczas Meet Point na PGE Narodowym. Przygotowaliśmy dla was krótki raport z dzisiejszego dnia.

Uczestnicy

Do walki o awans na turniej w Gdyni stanęło 8 drużyn, a wśród nich: Izako Boars, Codewise Unicorns, AVEZ, Warriors, x-kom team, PACT, Team Brute oraz Orgseekers. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, z których awans do fazy play off uzyskiwały 2 najlepsze zespoły.

Grupa A

Mecze otwarcia

Rozgrywki w grupie A zapoczątkowali zawodnicy Izako Boars i Warriors. Spotkanie na Nuke od samego początku należało do drużyny Tecka, która ostatecznie zwyciężyła 16:8.

W drugim spotkaniu AVEZ podejmowało CodewiseU. Po wyrównanym spotkaniu ostatecznie na Inferno triumfowali zawodnicy Codewise, którzy pokonali drużynę Starka wynikiem 16:13.

Spotkanie zwycięzców

W meczu wygranych Izako Boars podejmowało na mapie Inferno Codewise Unicorns. Crityourface i spółka zostali totalnie zdemolowani przez „Dziki”, które zwyciężyły 16:6 i awansowali do fazy Play Off.

Spotkanie przegranych

W meczu drużyn które swoje pierwsze spotkania przegrały, zawodnicy Warriors podejmowali AVEZ. Na trainie lepsi okazali się ostatecznie reprezentanci „Ośmiornic”, którzy zwyciężyli 16:10.

Tą porażką zawodnicy Warriors pożegnali się z Warszawskim turniejem.

Mecz decydujący

Ostatnie spotkanie grupy A pomiędzy Avez i Codewise Unicorns było zdecydowanie najciekawszym spotkaniem w tej grupie. Po 30 rundach walki na Inferno lepsi okazali się zawodnicy Codewise, którzy wygrali 16:14 i awansowali do półfinałów, a reprezentanci AVEZ wracają do domu.

Grupa B

Mecze otwarcia

W pierwszym spotkaniu PACT podejmował na Mirage zespół OrgSeek. Po wyrównanym spotkaniu lepsza okazała się drużyna Lunatica, która zwyciężyła 19:16.

W drugim spotkaniu x-kom Team bez problemów na tej samej mapie pokonali Czechów z Brute 16:6.

Mecz zwycięzców

W teoretycznie najciekawszym spotkaniu dzisiejszego dnia PACT mierzył się z x-kom Team. Mapą tego pojedynku po raz kolejny był Mirage, który ostatecznie wpadł na konto Innocenta i spółki, którzy zwyciężyli 16:11.

Mecz przegranych

W meczu drużyn z bilansem 0:1 Czesi z Brute pokonali drużynę SOONA na Nuke wynikiem 16:11 i wyeliminowali Polaków z turnieju.

Mecz decydujący

W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia zmagań na PGE Narodowym PACT rozgromił Brute 16:4 na Nuke i zapewnił sobie grę w półfinale. Czesi natomiast musieli wrócić do domów.

Półfinały

Jutro w półfinałach zmierzą się ze sobą Izako Boars i PACT oraz x-kom Team z CodewiseU. Start już o 11:00.

Oprócz kwalifikacji do Games Clash Masters 2019, podczas wydarzenia Meet Point odbywa się również turniej PACTit Challenge 4 Ladies by Actina.

___
Żródło zdjęć: Meet Point