Counter Strike: GO
22.05.2019 19:48

Esport wraca na PGE Narodowy juz w ten weekend!

Festiwal Meet Point i kwalifikacje Games Clash Masters już w ten weekend na PGE Narodowym! [PROGRAM I INFORMACJE]

Meet Point na PGE Narodowym odbędzie się już 23-26 maja. Jest to wydarzenie towarzyszące Warszawskim Targom Książki, którego program skupia się na grach elektronicznych, fantastyce oraz twórcach internetowych. Fani szeroko pojętej popkultury i gamingu z całej Polski spotkają się na dwóch piętrach strefy Biznes Klubu. Meet Point będzie podzielony na trzy strefy pełne atrakcji: Strefę Gamingu, Strefę Fantastyki, oraz Strefę Popkultury Azjatyckiej.

Esport wraca na PGE Narodowy – Games Clash Masters

W 2018 na Meet Poincie odbył się pierwszy turniej CS:GO na stadionie PGE Narodowym w historii. Wtedy był to turniej charytatywny, w trakcie którego został ogłoszony projekt Games Clash Masters. W tym roku stawką będzie zaproszenie do jego wielkiego finału w Gdyni z pulą 100.000$ oraz medale upamiętniające grę na PGE Narodowym.

W turnieju zagrają esportowe drużyny: Izako Boars, x-kom team, Avez, Codewise Unicorns, Actina PACT, Team Brute, mrgiNo oraz nowa organizacja na polskiej scenie, której graczy tworzyli dotychczas team OESU.

Rozgrywki będzie można oglądać od piątku na miejscu oraz na kanale twitch.tv/gamesclashtv

Kobiecy turniej CS:GO
Nie będzie to jednak jedyny turniej CS:GO na wydarzeniu. Wraz z partnerem technologicznym wydarzenia Actiną oraz drużyną Actina PACT zostanie czwarta edycja PACTit Challenge- Ladies, czyli rozgrywek esportowych dla kobiet. Zapisy trwają na wydarzeniu na Facebooku, a do wygrania jest sprzęt gamingowy oraz tygodniowy bootcamp w gaminghousie Actina House.

Strefa Gamingu – strefy free2play, premiery i youtuberzy

Będzie to, otwarta od piątku, przestrzeń nowych technologii i esportu. Uczestnicy zagrają w takie tytuły jak np. APEX Legends, Mortal Kombat, czy CS:GO. Poza najnowszymi tytułami nie zabraknie gier retro. W strefie dostępne będą stanowiska z klasycznymi konsolami Amiga, Commodore i Pegasus, a każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak w latach 90.

Ponownie na PGE Narodowym pojawią się również youtuberzy, których na liście gości jest już ponad 30. Będzie to okazja do zdobycia zdjęć i autografów internetowych twórców. Nowością na wydarzeniu będzie także strefa popkultury azjatyckiej – jej atrakcje, pełne kPopu, mangi i anime, odbędą się w Sali Kinowej.

Na festiwalu odbędzie się polska premiera gry strategicznej Total War: Three Kingdoms i prezentacje nowej gry Rage 2 wydawnictwa Cenega. Swoje najnowsze gry zaprezentuje również wydawnictwo CDP.

Godziny otwarcia Strefy Gamingu:

24 maja 2019 (piątek) 10.00-19.00
25 maja 2019 (sobota)  10.00-19.00
26 maja 2019 (niedziela) 10.00-17.00

Bilety i szczegółowy program na stronie: www.meetpoint.waw.pl