Counter Strike: GO
21.05.2019 22:36

FaZe pokonuje G2 w ćwierćfinale siódmego sezonu ECS Europe!

Kolejne spotkanie ćwierćfinałowe 5 tygodnia siódmego sezonu ECS Europe właśnie się zakończyło. Po niezbyt wyrównanym pojedynku FaZe Clan z Filipem „Neo” Kubskim w składzie pokonało francuskie G2 2:0.

Spotkanie rozgrywane w systemie BO3 rozpoczęło się o godzinie 20:20 na mapie Dust 2, która była wyborem Neo i spółki. Już po kilku rundach okazało się, że wybór „piasków” to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę. FaZe spotkanie rozpoczęło od wygrania 4 pierwszych rund po stronie terrorystów. W następnej rundzie atak zawodników FaZe został powstrzymany przez Francuzów, którzy już w następnej rundzie dali się zresetować przeciwnikom. G2 się nie poddało i w siódmej rundzie pierwszej mapy to drużyna Shoxa wyszła zwycięsko, doprowadzając do wyniku 5:2.

Zawodnicy FaZe wydawali się być wyraźnie poirytowani tym faktem, i stwierdzili, że G2 nie może się rozpędzić, bo w końcu nie będą oni w stanie znaleźć sposobu na powstrzymanie defensywy zawodników znad Sekwany, więc postanowili wygrać 3 rundy, doprowadzając do wyniku 8:2. Francuzi byli w stanie zdobyć jeszcze jedną rundę i przegrać cztery, co ostatecznie dało FaZe prowadzenie 12:3.

Po zmianie stron Shox wraz z kolegami próbowali nawiązać walkę z świetnie grająca drużyną FaZe, jednak było ich stać tylko na zdobycie 2 rund. Pierwsza mapa zakończyła się więc wynikiem 16:5 dla FaZe.

Wybrany przez G2 nuke nie był tak jednostronny jak Dust 2. FaZe w dalszym ciągu przeważało, Niko i spółka skutecznie bronili obu Bombsite’ów, doprowadzając do wyniku 10:5. Po zmianie stron obraz gry lekko się zmienił, obie drużyny zgarnęły po 6 rund, co ostatecznie doprowadziło do zwycięstwa FaZe Clan wynikiem 16:11. Francuzom na Nuke nie pomogła nawet świetna dyspozycja Shoxa, który zdobył ponad 30 zabójstw.

W półfinale siódmego sezonu ECS Europe FaZe zmierzy się z duńskim Optic, które pokonało NiP 2:0. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 20:00 w czwartek, 23 maja.

___
Żródło zdjęć: Twitter Niko