World of Warcraft
16.05.2019 10:22

15-lecie WoW oraz Warcraft Classic

W tym roku World of Warcraft kończy 15 lat! To bardzo długi okres dla wielu graczy, którzy wtedy zaczynali swoją przygodę w świecie Azeroth. Dla tych, którzy jednak nie mieli takiej okazji Blizzard przygotował Warcraft Classic.

Warcraft Classic

wow_classic_logo

Wszyscy, którzy chcą powrócić do przygód sprzed 15 lat mogą sobie zanotować datę 27 sierpnia 2019 jako bardzo ważną. Dokładnie tego dnia gracze i miłośnicy World of Warcraft z całego świata będą mogli przeżyć na nowo (lub po raz pierwszy) wczesne dni Azeroth. Niektórzy szczęśliwcy będą mieli także dodatkową okazję, ponieważ już teraz ruszyła beta Warcraft Classic.

wow_classic

15-lecie World of Warcraft

Jak co roku Blizzard przygotował dla nas niespodzianki związane z obchodami kolejnej rocznicy. W 2019 będzie to seria wydarzeń w World of Warcraft: Battle for Azeroth. Zwieńczeniem będzie 25-osobowy rajd (dostępny przed wyszukiwarkę rajdów), w którym gracze zmierzą się z najbardziej kultowymi bossami w całej historii Warcraft. Nagrodą za jego ukończenie będzie nowy wierzchowiec – Obsydianowy Niszczyciel. Został on zaprojektowany na podobieństwo dobrze znanego nam bossa z dodatku Cataclysm – Deathwing the Destroyer.

Edycja kolekcjonerska z okazji 15 rocznicy

Z okazji 15 rocznicy World of Warcraft Blizzard przygotował też przedmioty fizyczne. World of Warcraft 15th Anniversary Collector’s Edition to zestaw, który trafi do sprzedaży 8 października 2019 roku w cenie 99,99 EUR. W jego skład wchodzą:

  • Figurka Ragnarosa
  • Przypinka z podobizną Onyxii
  • Podkładka pod mysz z mapą Azeroth
  • Wydruki grafik
  • 30 dni czasu gry
  • Alabastrowe wierzchowce

Zestaw ten możecie jednak już zamówić w sklepie Blizzarda.

WoW_15Year

To podobno nie koniec nowości jakie przygotował dla nas Blizzard, ale o tym dowiemy się wkrótce. Z niecierpliwością jednak oczekujemy na Warcraft Classic oraz na serię wydarzeń w World of Warcraft: Battle for Azeroth. Po więcej nowości zapraszamy na naszą stronę.

___
Źródło: Informacja prasowa
Żródło zdjęć: BLIZZARD ENTERTAINMENT