piątek, 22 Cze 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Opolu oraz sezonu 2017/2018!
Fortnite 1

Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Opolu oraz sezonu 2017/2018!

W miniony weekend zakończył się kolejny etap LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Oba turnieje organizowane są przez SUPER GAME e-sport. Zapraszamy do przeczytania podsumowania turnieju, który odbył się w Opolu.

Etap finałowy LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie rozpoczął się od rywalizacji grupowej — w piątkowy dzień dziecka. Wszystko po to, aby w kolejny dzień wyłonić zwycięzcę. Fenomenalne półfinały transmitowane w telewizji E-SPORT TV wyklarowały sytuację o to, które drużyny zagrają w wielkim finale oraz te, które powalczą o trzecie miejsce. Scena główna była rozgrzana do czerwoności, gdy Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu wygrał 22 rundę na ostatniej, decydującej mapie finału. W sobotni wieczór poznaliśmy zatem finalnych zwycięzców, a byli nimi:  Tytuł Mistrza Polski Szkół powędrował do Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu wraz z voucherami na monitory marki LG dla szkoły oraz reprezentantów w łącznej ilości 10 sztuk. Wicemistrzem Polski zostało X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Tytuł drugiego wicemistrza wywalczył Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „Meritum” w Siemianowicach Śląskich.

Przyszedł czas na krótkie podsumowanie finałowego etapu rozgrywek HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Rozgrywki rozpoczęliśmy w sobotę — 2 czerwca. Odbyły się one w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu. Kapitalne rozgrywki grupowe wyłoniły najlepsze drużyny, które awansowały do fazy play-off. Tę fazę turnieju rozpoczęliśmy zaraz po zakończeniu etapu grupowego. Zespoły rozpoczęły batalię o najważniejszą w ówczesnym momencie dla nich wartość — zwycięstwo. Ćwierćfinały wyklarowały sytuację. W kolejnej rundzie rozgrywek utrzymały się 4 najmocniejsze zespoły. Półfinały rozpoczęły się kolejnego dnia — w niedzielę, 3 czerwca. Tutaj nie było miejsca na litość. Liczyła się każda runda, każdy błąd, zagrywka, najmniejszy szczegół miał dla wyników meczów ogromne znaczenie. Scena główna rozgrzewała atmosferę, gdy co chwilę dochodziły do nas odgłosy radości po wygranej rundzie. Cały turniej zakończyliśmy o godzinie 14. Wówczas przyszedł czas na najprzyjemniejszy element dnia, jednakowo dla nas (ekipy SUPER GAME e-sport) oraz zawodników — wręczenie nagród. Turniej w Opolu padł łupem drużyny Proskilled, która nie straciła choćby jednej mapy w trakcie trwania całych rozgrywek! Drugie miejsce przypadło drużynie TurboBanany, która wszystkich nas bardzo pozytywnie zaskoczyła swoim fantastycznym występem. Trzecie miejsce powędrowało w ręce Vex.esport. Chwilę później przyszedł czas na rozstrzygnięcie klasyfikacji generalnej pucharu w sezonie 2017/2018. Tutaj sytuacja lekko się zmieniła, albowiem obie drużyny zamieniły się miejscami na podium. Puchar Polski w E-sporcie zdobyła drużyna Vex.esport — to do nich powędrował voucher na 5 foteli gamingowych od firmy Quersus. Drugie miejsce przypadło drużynie ALSEN-Team.pl. Najniższe miejsce na podium zajęło Proskilled. Dodajmy, że był to już drugi sezon zmagań organizowanych przez SUPER GAME e-sport.

Ostatnim punktem programu był pierwszy tego typu showmatch offline w Polsce, a mianowicie na naszych ekranach pojawiła się gra Fortnite. Między 14 a 17 rozegrane zostały trzy tury showmatchu gwiazd. Swoją obecnością zasiliły nas najlepsze drużyny z całej Polski. Czteroosobowe składy rywalizowały ze sobą o końcowe zwycięstwo. Wszystkie trzy bitwy trzymały nas w napięciu do samego końca. Sumując wyniki wszystkich drużyn po trzech turach wszystko było jasne. Najlepiej zaprezentowała się drużyna Team Fortnite Polska, która zaledwie o 10 punktów wyprzedziła Quad Damage. Na trzecim miejscu zameldowało się PRIDE.

Kierujemy serdecznie podziękowania dla Gameset oraz Fortnite Polska za pomoc w organizacji showmatchu. Mamy nadzieję, że podobała się wam idea zorganizowania bitwy Fortnite.

Wydarzenie współfinansowane było przez Miasto Opole. Ekipa SUPER GAME e-sport pragnie podziękować Centrum Wystawienniczo – Kongresowe w Opolu, które było współorganizatorem wydarzenia, oraz następującym firmom, które przyczyniły się do organizacji finałowego turnieju jak i całego sezonu: HIRO, Quersus, LG, NTT System, Sklep NTT, MSI Gaming, FSP, Thermaltake, Power Game E-Sport Drink, Customic, iXXL Studio Reklamy, iDrukarnia oraz Pukawka.pl.

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze

O Jakub "GuziQ" Guzik

Czasem pogram sobie w CS'a, czasem również w Wiedźmina. Mimo wszystko wychowany na kopaniu piłki nożnej i graniu w unihokeja. Do esportu trafiłem przypadkiem, ucząc się i podpatrując jak grać lepiej.

Zobacz także

Źródło: G2 Esports Facebook

G2 Esports z nowym składem podczas ECS Season 5

G2 Esports właśnie zaprezentowało nowy skład na finały ECS Season 5. Nowy skład francuskiej organizacji …