piątek, 25 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / Charytatywny turniej CS:GO podczas Meet Point na PGE Narodowym
meetpoint

Charytatywny turniej CS:GO podczas Meet Point na PGE Narodowym

Już w najbliższy weekend, 19 i 20 maja stadion PGE Narodowy zamieni się w arenę zmagań topowych, polskich drużyn esportowych. Podczas towarzyszącego Warszawskim Targom Książki wydarzenia Meet Point, zostanie rozegrany charytatywny turniej Counter Strike: Global Offensive na rzecz fundacji DKMS.

Team Kinguin, Pride, Izako Boars, Pompa Team, PACT, Codewise Unicorns, x-kom team i Adwokacik już w najbliższą sobotę rozegrają mecze eliminacyjne, a wygrani w niedzielę zmierzą się w starciach półfinałowych i wielkim finale. Mecze rozgrywane będą w trybie BO1. Gospodarzem meczu będzie Maciej ‚sawik’ Sawicki, który poprowadzi komentarz wraz z Olkiem „vuzzeyem” Kłosem, Andrzejem „Śledziu” Śledziem oraz Mateuszem „HaXem” Ogonowskim. Mecze transmitowane będą na platformie eskago.pl, twitch.tv oraz Facebooku.

Mecz rozegrany zostanie na rzecz Fundacji DKMS walczącej z nowotworami krwi. Widzowie streamu będą mogli wesprzeć dowolną kwotą Fundację, a goście na stadionie będą mieli możliwość zarejestrować się jako dawcy komórek macierzystych szpiku i porozmawiać z pracownikami Fundacji w punkcie informacyjnym.

Grupa ZPR Media dostrzega ogromne zainteresowanie gamingiem i esportem, dlatego też chcemy wspierać rozwój tego rynku w Polsce. Odbywający się w weekend turniej charytatywny to sposób na zwrócenie uwagi nowej grupy odbiorców na potencjał i fantastyczne emocje jakie towarzyszą tej formie rozrywki – mówi Jakub Janaszek, Marketing & PR Manager w Murator Expo/Grupie ZPR Media. Esportowe atrakcje podczas Meet Pointu to dopiero początek naszej obecności w tym segmencie, a kolejne kroki ogłosimy już w ten weekend.

Meet Point to dwa dni pełne niezapomnianych spotkań z gwiazdami Internetu, widowiskowych rozgrywek esportowych i wielu dodatkowych atrakcji jak m.in. konkurs cosplay, czy strefy free to play. Wydarzenie odbędzie się w ramach 9. edycji Warszawskich Targów Książki – wielkiego święta literatury, które co roku gromadzi dziesiątki tysięcy odwiedzających.

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku oraz na stronie internetowej Meet Point.

Komentarze

O Jakub "GuziQ" Guzik

Czasem pogram sobie w CS'a, czasem również w Wiedźmina. Mimo wszystko wychowany na kopaniu piłki nożnej i graniu w unihokeja. Do esportu trafiłem przypadkiem, ucząc się i podpatrując jak grać lepiej.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …