Piąty dzień MSI 2018
League of Legends
15.05.2018 16:49

Piąty dzień MSI 2018 | Koniec fazy grupowej. Czekają nas tie-breaki

Niespodzianki, niespodzianki, niespodzianki. Tak można opisać to, co działo się przez ostatnie pięć dni w studiu LCS w Berlinie. Wszystkie przed turniejowe założenia zostały brutalnie rozbite. A to jeszcze nie koniec emocji. Po 30 meczach fazy grupowej ciągle nie znamy ostatecznych wyników.

Piąty dzień MSI 2018 pierwsza część dnia

Piąty dzień MSI 2018 przyniósł nam pewne rozstrzygnięcia. Już po dwóch pierwszych spotkaniach poznaliśmy kolejnych dwóch półfinalistów turnieju. KingZone i RNG wygrali swoje pierwsze spotkania i w dalszej części dnia walczyli o pierwsze miejsce w grupie i przywilej wyboru oponenta w półfinale. W trzecim meczu Team Liquid kontynuowało swój comeback wygrywając z Flash Wolves.

Piąty dzień MSI 2018 druga część dnia

W czwartym spotkaniu EVOS Esports postanowili pokrzyżować plany awansu Fnatic i pokonali Europejczyków w swoim ostatnim spotkaniu na turnieju. W piątym dzisiejszym spotkaniu Flash Wolves po raz kolejny pokonali KingZone i pozbawili ich szans na pierwsze miejsce w grupie.

Te wyniki oznaczały, że wynik ostatniego spotkania będzie miał wpływ na ilość dodatkowych pojedynków. W przypadku zwycięstwa Liquid, Fnatic żegnali się z turniejem i czekało nas starcie o 2 miejsce pomiędzy RNG i KZ. Natomiast jeśli w ostatnim spotkaniu zwyciężyliby zawodnicy Royal Never Give Up czekały na nas dwa spotkania. Mecz o pierwsze miejsce pomiędzy RNG i Flash Wolves oraz starcie o czwarte miejsce w półfinałach pomiędzy Liquid i Fnatic.

Tie-breaki

Ostatecznie sprawdzi się drugi scenariusz. Oznacza to, że już za chwile czekają nas dwa pojedynki, w których stawką jest pierwsze miejsce w fazie grupowej MSI oraz awans do fazy play-off kosztem przeciwnika z konkurencyjnego regionu.

Linki do streamów znajdziecie tutaj.