piątek, 25 Maj 2018
Home / Esport / Polacy bez awansu na World Championship Series Austin 2018
Źródło: battle.net
Źródło: battle.net

Polacy bez awansu na World Championship Series Austin 2018

W ramach europejskich kwalifikacji do World Championship Series Austin 2018 w fazie pucharowej walczyło 8 zawodników z całej Europy, w tym dwóch Polaków, Mikołaj „Elazer” Ogonowski oraz Artur „Nerchio” Bloch. Poza nimi zakwalifikowali się także Serral, Stephano, HeRoMaRinE, PtitDrogo, uThermal oraz ShoWTimE.

W pierwszym pojedynku Serral bezproblemowo pokonał Stephano 3:0. W następnych dwóch pojedynkach walczyli Polacy i obaj niestety przegrali 1:3. Artur nie dał rady z HeRoMaRinE, a Mikołaj z PtitDrogo. Warto zauważyć, że Elazer grał z Korei, gdzie obecnie się znajduję. Ostatni ćwierćfinał wygrał uThemral z ShoWTimE także 3:1.

Oba półfinałowe spotkania także zakończyły się wynikami 3:1. Serral pokonał HeRoMaRinE, a uThermal PtitDrogo. Finałowy pojedynek to był jednak pokaz w wykonaniu Serrala, który nie oddał ani jednej mapy przeciwko uThermalowi wygrywając 4:0.

Wszyscy półfinaliści, tj. Serral, HeRoMaRinE, PtitDrogo oraz uThemral, poza nagrodą pieniężną otrzymali bilet na turniej główny do Stanów. World Championship Series Austin 2018 odbędzie się w pierwszy weekend czerwca, a pula nagród wyniesie 101 tysięcy dolarów.

Komentarze

O Kornel Miszczak

Wieczny optymista oraz programista, który w wolnym czasie uwielbia uprawiać jakiś sport, a od czasu do czasu także coś napisać.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …