piątek, 25 Maj 2018
Home / Esport / Startuje faza pucharowa europejskich kwalifikacji do WCS Austin 2018
WCS Austin 2018
Źródło: Blizzard Gamespress

Startuje faza pucharowa europejskich kwalifikacji do WCS Austin 2018

Po dość długiej, bo aż trzytygodniowej fazie grupowej europejskich kwalifikacji do WCS Austin 2018 przyszedł czas na play-offy. W turnieju pozostało łącznie 8 zawodników, w tym dwóch Polaków, Mikołaj „Elazer” Ogonowski oraz Artur „Nerchio” Bloch. Poza nimi o awans do Stanów Zjednoczonych walczyć będą: Serral, Stephano, HeRoMaRinE, PtitDrogo, uThermal oraz ShoWTimE.

Nasi rodacy zostali rozstawieni w taki sposób, że spotkać się dopiero mogą w samym finale. Mikołaj w swoim pierwszym pojedynku stanie przeciwko Niemcowi — HeRoMaRinE, natomiast Artur przeciwko Francuzowi — PtitDrogo. Wystarczy im tylko jedno zwycięstwo, aby zapewnić sobie bilet do USA. Dalsze pojedynki będą zapewniały nieznacznie większą ilość punktów WCS oraz gotówki.

Pierwszy pojedynek, w którym zmierzą się Serral oraz Stephano będzie miał miejsce już jutro o 14:00. W kolejnych dwóch, które będą odbywały się po kolei, będziemy mogli oglądać kolejno Elazera oraz Nerchio.

WCS Austin 2018 odbędzie się między 1 i 3 czerwca, pula nagród wynosi 101 tysięcy dolarów.

Komentarze

O Kornel Miszczak

Wieczny optymista oraz programista, który w wolnym czasie uwielbia uprawiać jakiś sport, a od czasu do czasu także coś napisać.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …