piątek, 25 Maj 2018
Home / Esport / Reprezentacja Polski wystąpi na Mistrzostwach Świata Overwatch 2018!
overwatch

Reprezentacja Polski wystąpi na Mistrzostwach Świata Overwatch 2018!

Po raz 3. w historii rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w Overwatcha. Reprezentacja Polski, dzięki rankingowi, rozegra swoje spotkania w części europejskiej, gdzie rywalami będzie ósemka najwyżej sklasyfikowanych zespołów ze Starego Kontynentu. Podczas finałów Mistrzostw Świata, które odbędą się listopadzie, podczas corocznego BlizzConu, zagra 8 najlepszych zespołów z całego świata.

Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na 15. miejscu, dlatego też w swojej grupie Mistrzostw Świata zagrają we Francji. Termin tego turnieju nie jest jeszcze znany. Rywalami Polski będą reprezentacje Francji, Niemiec (5. miejsce), Włoch (11. miejsce), Holandii (9. miejsce) oraz Wielkiej Brytanii (3. miejsce).

Udział w wyborze narodowego komitetu będą mieć członkowie społeczności. Zostanie on powołany na przełomie czerwca i lipca.

Polska dotychczas brała udział w każdych Mistrzostwach. W 2016 roku zajęli miejsca 13-18 w europejskich kwalifikacjach, natomiast rok później, już w Katowicach musieli uznać wyższość Holandii i Korei Południowej, przez co nie wywalczyli awansu do finałów światowych.

Komentarze

O Jakub "GuziQ" Guzik

Czasem pogram sobie w CS'a, czasem również w Wiedźmina. Mimo wszystko wychowany na kopaniu piłki nożnej i graniu w unihokeja. Do esportu trafiłem przypadkiem, ucząc się i podpatrując jak grać lepiej.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …