piątek, 25 Maj 2018
Home / Esport / Pierwszy w historii major w PUBG już tego lata
pubg

Pierwszy w historii major w PUBG już tego lata

Dzisiejszego wieczoru PUBG Corp. ogłosiło pierwszy w historii gry PlayerUnknown’s Battlegrounds turniej rangi majora. Impreza odbędzie się 25-29 lipca w Berlinie. W puli nagród znajdzie się potężna kwota 2 milionów dolarów.

Na historycznym, bo pierwszym majorze zagra 20 zespołów, które zostaną wyłonione w drodze kwalifikacji w trzech różnych regionach: Ameryce Północnej, Europie i Azji. Ciągle nieznane są dokładne zasady i daty eliminacji, które poznamy w kolejnych etapach ogłaszania turnieju. Pewnym jest, że światowa czołówka zawita końcem lipca do Berlina, a więc można tutaj doszukiwać się formy rewanżu dla naszych zachodnich sąsiadów, którzy przez 3 lata byli gospodarzem największych turniejów w CS, które odbywały się w Kolonii.

Informacja wypuszczona przez twórców gry mocno zaskoczyła fanów gry z gatunku battle royale nie tylko z uwagi na to, że jest to pierwszy tego typu turniej w historii, ale także przez ogromną pulę nagród. Dla porównania w Counter Strike’u na przestrzeni ponad 4 lat odbyło się 12 majorów, ale w żadnym z nich suma gratyfikacji finansowych nie przekroczyła miliona dolarów. Tym samym PUBG, który zaliczył bardzo mocne wejście na rynek gier, ponownie chce przypomnieć o sobie branży esportu. Fakt zorganizowania tak potężnego eventu zdaje się być lekkim pstryczkiem w nos dla twórców konkurencyjnego Fornite, które odnotowuje w ostatnim czasie znakomite wyniki oglądalności i grywalności.

Organizatorzy chcą zastosować różne nowości. Jedną z nich ma być nowy system kamer, który pozwoli jeszcze dokładniej śledzić widzom poczynania najlepszych graczy. Zwycięzca turnieju zostanie wyłoniony w dwóch kategoriach – w rozgrywkach w pierwszej oraz trzeciej osobie. Turniej w Berlinie nie będzie pierwszym tworzonym przez PUBG Corporation. Wcześniej w sierpniu ubiegłego roku odbył się Gamescom Playerunknown’s Battlegrounds Invitational. Event na platformie PandaTV (chińskim odpowiedniku Twitch’a) oglądało w szczytowym momencie ponad 5 milionów widzów. Czy wydarzenie w stolicy Niemiec będzie cieszyło się zainteresowaniem także europejskich fanów? Na odpowiedź poczekamy do lata.

Komentarze

O Adam "Robin" Suski

Pasjonata Counter Strike'a i większości sportów tradycyjnych. Dużo czasu spędza w podróżach, ale żadnego miejsca na świecie nie kocha tak mocno jak Krakowa, w którym mieszka.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …