Fnatic vs Vitality
League of Legends
30.03.2018 14:14

Półfinał EU LCS: Fnatic vs Vitality

W sobotę, 31 marca, o godzinie 17:00 odbędzie się drugi mecz półfinałowy Europejskich rozgrywek League of Legends z udziałem Fnatic i Vitality.

Typowy sezon dla Fnatic

Możemy uznać, że dawni królowie Europy wrócili do formy już na dobre. Po cięższym roku 2016 i kłopotach na wiosnę 2017 roku nie ma już śladu. Fnatic prezentowało stabilną formę przez cały split. 5 kolejek zakończyli wynikiem 2:0 i 4 kolejki wynikiem 1:1. Pozwoliły to drużynie już na tydzień przed końcem rozgrywek być pewnym miejsca w półfinale. Martin „Rekkles” Larsson jest murowanym kandydatem do tytułu MVP w tym splicie. Jego koledzy z drużyny również są uznani za jednych z najlepszych na swoich pozycjach. Wiele wskazuje na to, że Fnatic w tym splicie przerwą panowanie G2 i po dwóch latach ponownie zdobędą tytuł najlepszej drużyny na starym kontynencie.

W tym tygodniu sprawa się jednak nieco skomplikowała. Ze względu na problemy z ręką, Paul „sOAZ” Boyer nie będzie mógł wziąć udziału w fazie play-off. sOaz jest jednym z najbardziej, jeśli nie najbardziej, doświadczonym graczem League of Legends na świecie. Brał on udział jeszcze w pierwszych mistrzostwach świata w 2011 roku. Od tamtej pory nieprzerwanie reprezentuje najlepsze europejskie drużyny. Jego miejsce zajmie Gabriël „Bwipo” Rau. Jest to kompletny nowicjusz na poziomie LCS. Bwipo zagrał w swojej karierze tylko 2 mecze dla Fnatic w 8. i 9. tygodniu rozgrywek (oba wygrane). Zmiana ta jest jednak osłabieniem Fnatic, które inne drużyny mogą starać się wykorzystać.

Vitality

O formie Vitality pisałem już przy okazji ich ćwierćfinałowego meczu z H2k, którego zapowiedź możecie przeczytać tutaj. W dużym skrócie Vitality sezon zaczęło bardzo dobrze, jednak w połowie rozgrywek przyszło załamanie formy, które ciągle trwa. Męczyli się też w ćwierćfinałowym starciu z H2k, w którym byli, w mojej opinii, gorszą drużyną. Największą ich słabością jest brak planu B w przypadku nieuzyskania przewagi we wczesnej fazie meczu.

Fnatic vs Vitality

W bezpośrednim starciu Fnatic vs Vitality większe szanse daje tym pierwszym. Jak już wspominałem Rekkles jest głównym kandydatem do nagrody MVP, o którą będzie rywalizował ze swoim kolegą z drużyny Rasmusem „Caps” Wintherem. Jeśli dodamy do tego słabszą formę Vitality to nawet bez swojego najbardziej doświadczonego zawodnika Fnatic powinno sobie poradzić w nie więcej niż 4 mapy.

*zdjęcie pochodzi z konta „LoL Esports Photos” na Flickr i jest własnością Riot Games