środa, 21 Mar 2018
Home / Esport / Polacy awansują dalej podczas WESG 2017
WESG_2017

Polacy awansują dalej podczas WESG 2017

Pierwsza faza grupowa rozgrywana podczas WESG 2017 została zakończona bez większych zaskoczeń. 30 zawodników walczyło w 8 grupach o awans do kolejnej fazy grupowej, gdzie miejsca było tylko dla 16. Nasi rodacy, czyli Nerchio i Elazer zgodnie z przewidywaniami awansowali dalej.

Pierwsze z nich wystąpił Nerchio w grupie C gdzie walczył z JonSnow, Namshar oraz Bly. Zajął on drugie miejsce po przegranej przeciwko Bly, który słynie ze swoich all-inów. To właśnie one pozwoliły mu wygrać dwie mapy przeciwko Polakowi. Pozostali przeciwnicy nie postawili większego oporu Nerchiowi.

W drugi dzień walczył Elazer w grupie G przeciwko Maru, Semper oraz TIME. Grupę wygrał bezproblemowo Maru nie oddając ani jednej mapy, natomiast ciekawa rzecz miała miejsce w przypadku drugiej pozycji. Wszyscy pozostali gracze mieli wynik w grach 1:2. Jednak to Elazer posiadał najlepszy bilans w mapach i to właśnie dzięki temu przeszedł dalej.

Druga część fazy grupowej będzie miała miejsce jutro o 4 rano polskiego czasu. W grupie A zmierzą się: Dark, iAsonu, Reynor oraz SpeCial. W grupie B będą walczyć Classic, Neeb, Sioras oraz uThermal. Nerchio trafił do grupy C wraz z Scarlett, Maru i ShoWTimE. Elazer natomiast do ostatniego koszyka gdzie zmierzy się z Bly, Lambo oraz Serral. Polacy swoje pojedynki będą mieli w piątek.

Komentarze

O Kornel Miszczak

Wieczny optymista oraz programista, który w wolnym czasie uwielbia uprawiać jakiś sport, a od czasu do czasu także coś napisać.

Zobacz także

VirtusTaz

TaZ MVP pierwszego tygodnia 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski!

Zakończył się pierwszy tydzień zmagań w fazie grupowej ESL Mistrzostw Polski. Mimo tego, że mogliśmy …