piątek, 22 Cze 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / IEM Katowice 2018: FaZe Clan pokonuje Astralis [+GALERIA]
DSC_0547

IEM Katowice 2018: FaZe Clan pokonuje Astralis [+GALERIA]

FaZe Clan pokonuje Astralis w meczu półfinałowym.

Mecz rozpoczął się na mapie Cache, którą wybrał zespół FaZe Clan i w pierwszej części meczu byli po stronie broniącej. Pierwsze trzy rundy wpadły na konto drużyny Karrigana, 3:0. Chociaż szybko wygraną rundą odpowiedzieli gracze z Danii. Podopieczni Zonica w szybkim tempie doprowadzili do remisu, 3:3 by po chwili wyjść na prowadzenie.

Początek spotkania był dość wyrównany, rundy zdobywała jedna drużyna, by z kolei po chwili druga doprowadziła do wyniku remisowego. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 9:6 dla FaZe.

Druga runda pistoletowa ponownie wygrana przez drużynę Guardiana, tym samym powiększali swoją przewagę do czterech rund, 10:6 a następnie sześciu, 12:6. W końcu, Astralis ruszyło do odrabiania strat, wygrywając tylko cztery rundy, co było za mało na pokonanie ich rywali.

Mecz zakończył się wynikiem 16:10 dla FaZe Clan. 

Druga mapa, Overpass – wybrana przez Astralis. Duńczycy rozpoczęli mecz po stronie atakującej, ale pierwsza runda pistoletowa wpadła na konto ich rywali, 1:0.

Po wygraniu pierwszej rundy pistoletowej, FaZe Clan miało ekonomię by zakupić sobie pełny ekwipunek, co dało im powiększenie wyniku, 1:6. Początek meczu dla zdecydowanie dla zespołu prowadzonego przez Karrigana. W pierwszej połowie, Astralis nie dało rady przeciwstawić się znakomitej formie drużynie FaZe, które z każdą, kolejną rundą dominowało na mapie.

Pomimo słabszej gry, pod koniec pierwszej części meczu, Duńczycy zdołali zbliżyć się do swoich przeciwników z wynikiem, 6:9 dla FaZe. Po zmianie stron, rundę pistoletową wygrali gracze z Danii, zbliżając się coraz bardziej do swoich przeciwników, 7:9.

Zespół Device’a po wygraniu pistoletówki, ruszył do odrabiania strat i po chwili był remis, 9:9. Następnie, zespół atakujący – po zmianie stron, FaZe – wyszło na prowadzenie trzech rund, 10:13.

W rezultacie, FaZe Clan pokonał Astralis 16:1o.

Astralis vs. FaZe Clan 10:16 – Cache
Astrals vs. FaZe Clan 10:16 – Overpass

Komentarze

O Michał „mitchu” Urban

Dziennikarz e-sportowy, piszący na temat Counter-Strike: Global Offensive. Interesuje się e-sportem od pięciu lat. Dodatkowo, uczy się grafiki komputerowej. Pisanie jest jego pasją. W planach na przyszłość ma napisanie poradników oraz książek dotyczących CS:GO, e-sportu, dziennikarstwa. Tylko potrzebuje na to wszystko czasu.

Zobacz także

Fortnite 1

Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Opolu oraz sezonu 2017/2018!

W miniony weekend zakończył się kolejny etap LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO …