poniedziałek, 28 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / ESL One Katowice 2018 – weekend pełen wrażeń.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ESL One Katowice 2018 – weekend pełen wrażeń.

W miniony weekend miał miejsce pierwszy w Polsce turniej klasy Major w DOTA2 – ESL One Katowice 2018. Nie był to jednak jedyny turniej rozgrywany w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W sobotę i niedzielę można było śledzić również zmagania pań w turnieju Intel Challenge. Na drugiej scenie w MCK w turnieju IEM PUBG Invitational walczyło ze sobą 16 topowych drużyn Playerunknown’s Battlegrounds.

ESL One Katowice

Podczas ESL One Katowice 2018 na głównej scenie dość szczelnie wypełnionego Spodka mogliśmy zobaczyć 5 spotkań – 3 w sobotę i 2 w niedzielę. Pierwszego dnia został rozegrany ostatni z ćwierćfinałów w którym drużyna Virtus.Pro podejmowała zespół Evil Geniuses. Po rozegraniu 3 rund zwycięstwo zapewniła sobie drużyna VP. Następnie odbyły się 2 półfinały, również rozgrywane w systemie BO3. W pierwszym z nich Vici Gaming potrzebowało 3 map aby pokonać Team Liquid, drugi zaś był szybkim i jednostronnym pojedynkiem w którym już po 2 mapach Virtus.Pro odprawiło z kwitkiem tema Fnatic. W niedzielę rozegrano mecz o 3 miejsce wygrany przez Team Liquid 2:1. Spektaklem wieczoru, na który czekała cała rozgrzana publiczność był pojedynek Virtus.Pro z Vivi Gaming. Spotkanie zaplanowano na 5 rund jednak VP, niesionemu dopingiem publiczności, wystarczyły 4 abo pokonać VG i zapewnić sobie drugi w historii tytuł zwycięzców Majora w DOTA2 oraz 400 000 dolarów nagrody. MVP turnieju został grający dla Virtus.Pro od niespełna miesiąca Vladimir ‚RodjER’ Nikogosyan. Z tytułem tym łączy się dość znaczna nagroda w postaci nowego Mercedesa o wartości do 50 000$.

ESL One Katowice

Jednak nie samym Majorem ESL One Katowice stał ten weekend. W przestronnych wnętrzach Międzynarodowego Centrum Kongresowego miało miejsce IEM Expo na terenie którego łącznie kilkudziesięciu wystawców prezentowało nowoczesny sprzęt dla graczy, organizowało otwarte turnieje i konkursy z nagrodami. Na największym ze stoisk należącym do tytularnego sponsora IEM, czyli firmy Intel można było zobaczyć i wypróbować ogromną ilość gier wykorzystujących wirtualną rzeczywistość. Jest to zdecydowanie kierunek w którym zmierz branża elektronicznej rozrywki. Innym ciekawym stanowiskiem było to przygotowane prze Kinguin. Stoisko stylizowane było na znany z amerykańskich filmów bar śniadaniowy. Na miejscu można było zjeść popcorn i pograć na flipperach, a także spróbować wyciągnąć przeróżna gadżety z maszyny z chwytakiem.

ESL One Katowice

Na dwóch przeciwległych krańcach hali zbudowane zostały 2 sceny. Jedna gościła zawodniczki walczące o nagrody z puli 50 000$ w turnieju CS:GO Intel Challenge, z drugiej zaś strony mogliśmy na fenomenalnej dwupoziomowej estradzie, podziwiać 16 drużyn walczących również o pulę nagród w wysokości 50 000$ w turnieju PUBG Invitational.

ESL One Katowice

Wracając do turnieju Intel Challenge podczas 2 weekendowych dni mogliśmy obserwować półfinały, mecz o 3. miejsce a także finał – wszystkie rozgrywane w systemie BO3. W pierwszym półfinale Team Dignitas Female podejmował Res Gaming – silniejszy okazał się ten pierwszy zespół pokonując dziewczyny z RG 2:1. W drugim sobotnim półfinale mogliśmy oglądać drużyny Squared Female – z jedną Polką w turnieju Julią ‚bullet girl’ Kurzyńską oraz Keyd Stars Female. Zespół z Polką w składzie potrzebował tylko 2 map, aby wysłać do zmagań o 3. miejsce swoich przeciwników. Rozpoczynającą niedzielne zmagania grę o 3. lokatę wygrała drużyna Res Gaming. W finale zaś Team Dignitas Female dosłownie rozjechał zespół Squared Female wygrywając dwie mapy z wynikami 16:2 oraz 16:4 i zapewniając sobie trofeum i nagrodę w wysokości 25 000$.

ESL One Katowice

Po drugiej stronie hali w trakcie weekendu odbywał się drugi po IEM Oakland 2017 turniej PUBG organizowany przez ESL. O zwycięstwo o 25 000$ w 8 meczach walczyło 16 czteroosobowych zespołów. Zwycięzcami została kazachsko-rosyjska drużyna Avangar, drugie miejsce zajął OpTic Gaming, trzecią lokatę zajęli zawodnicy Cloud9.

ESL One Katowice

Podsumowując każdy, kto choć trochę interesuje się grami, esportem oraz nowoczesnymi technologiami znalazł w Katowicach coś dla siebie. A już w przyszły weekend będziemy mieli trzydniowe święto Counter Strike’a oraz Starcrafta 2, ale o tym już wkrótce.

Komentarze

O Kamil "RioT" Świątek

Random z Internetów, cierpiący na FoMo. Wpadł tu przez przypadek i tak mu zostało. Chciałby być proplayerem, a jest casualem.

Zobacz także

DXerxuzXcAcBTFe

Roszady w FaZe Clan oraz Fnatic!

W piątek, 25 maja dwie czołowe organizacje ogłosiły odświeżenie swoich składów. „Olofmeister” powraca do gry …