piątek, 22 Cze 2018
Home / Artykuły / Tabasko, sawik i innowacyjna liga akademicka. Druga edycja OKSE coraz bliżej
_prelegenciLigiEU_00186

Tabasko, sawik i innowacyjna liga akademicka. Druga edycja OKSE coraz bliżej

Do rozpoczęcia drugiej edycji Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych (#OKSE) został już tylko tydzień. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w Katowicach, a do grona ujawnionych prelegentów dołączyło kilka znanych postaci z polskiego środowiska esportowego. Organizatorzy zapowiadają także ogłoszenie autorskiej ligi akademickiej zintegrowanej z rozgrywkami europejskimi. Odwiedzających OKSE czeka również wernisaż fotografii esportowej oraz występy śląskich artystów.

Po ujawnieniu pierwszych, głównie zagranicznych prelegentów tegorocznego OKSE, Esports Association zapowiedziało także obecność ekspertów z polskiego środowiska League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Na tę chwilę potwierdzono, że w wydarzeniu wezmą udział m.in. Wojciech “Tabasko” Kruza, Michał “Avahir” Kudliński oraz Maciej “sawik” Sawicki, którzy wystąpią w panelach dyskusyjnych zaplanowanych na 1 marca.

Co więcej, katowickie Esports Association zapowiedziało, że podczas Kongresu ogłosi swój nowy flagowy projekt. Będzie to ogólnopolska liga akademicka, której pierwszy sezon opierać się będzie na rozgrywkach w League of Legends. Organizatorzy zdradzili, że oficjalnym patronem rozgrywek będzie platforma Twitch (w ramach programu Twitch Student), a sama liga stanowić będzie integralną część europejskich rozgrywek University Esports Masters.

“Po wielu miesiącach przygotowań miło mi ogłosić, że drugiego dnia OKSE ujawnimy szczegóły dotyczące projektu Edu Esports League. Z tej okazji w Kongresie udział wezmą reprezentanci pozostałych krajów spod szyldu Univeristy Esports Masters, a także pomysłodawca innowacyjnego programu Twitch Student, Mark “Garvey” Candella. Wiedząc, co mamy do zaoferowania, aż sam żałuję, że nie jestem już studentem!” – mówi Łukasz Trybuś, prezes katowickiego Esports Association.

Wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi będzie impreza “Katowice – city of culture, city of innovation”. To pierwsza tego typu inicjatywa na świecie, podczas której doświadczyć będzie można wernisażu oraz koncertów śląskich artystów. Zdjęcia autorstwa Pawła Bastrzyka będzie można oglądać w katowickim Królestwie przez cały czas trwania Intel Extreme Masters (od 24 lutego do 4 marca). Wernisaż artysty odbędzie się 1 marca i będzie połączony z występami śląskich muzyków sceny pop/elektro. Zagrają między innymi Natalia Ptak, Paweł Janeda oraz Szymon Padoł.

Drugi Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca w Galerii Rondo Sztuki oraz restauracji Królestwo w Katowicach. Tegoroczne OKSE będzie okazją do zdobycia wiedzy od ponad 20 specjalistów esportowych z 8 krajów świata. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest zarejestrowanie się przez formularz dostępny na kongresesportowy.pl. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku organizatora.

Komentarze

O Kamil "RioT" Świątek

Random z Internetów, cierpiący na FoMo. Wpadł tu przez przypadek i tak mu zostało. Chciałby być proplayerem, a jest casualem.

Zobacz także

Amatorskie organizacje w League of Legends

Amatorskie organizacje w League of Legends

Trudno podważyć to, jak wielką profesjonalizację w kierunku esportu przeżywa League of Legends. Twórcy gry …