niedziela, 18 Lut 2018
Home / Esport / Scarlett wygrywa IEM PyeongChang; Elazer w TOP4
IEM_PyeongChang

Scarlett wygrywa IEM PyeongChang; Elazer w TOP4

Ostatni przystanek Intel Extreme Master PyeongChang rozgrywanym tylko w StarCrafta II zakończył się bezproblemowym triumfem kanadyjskiej zawodniczki, Scarlett.

Tuż przed samą Olimpiadą Zimową, do Korei Południowej przyjechało łącznie 18 zawodników, aby walczyć o pule nagród w wysokości 150 000 dolarów. Z każdej części świata przyjechali zawodnicy, co nieco obniżyło poziom turnieju, lecz nie zabrakło na nim światowej czołówki.

Mikołaj „Elazer” Ogonowski był jedynym Polakiem, który rywalizował w tych zmaganiach. W pierwszym spotkaniu zmierzył się z tajwańskim zawodnikiem Nice, który nie postawił żadnego oporu, wygrywając z nim 3:0. W drugim dniu zmierzył się z jednym z dwóch koreańskich zawodników Zestem. To spotkanie było już bardziej wyrównane i zakończyło się 3:1 dla Polaka. W półfinale zmierzył się ze świetnie przygotowaną Scarlett, lecz pomimo bardzo dobrej gry nie udał mu się jej pokonać i przegrał 1:3.

Kanadyjka ten turniej może udać do jak najbardziej udanych, gdyż w ćwierćfinale pokonało Serrala, który jest w czołówce europejskich zergów. Następnie wcześniej wspomnianego Elazera, aby w samym finale pokonała sOs wynikiem 4:1.

Oboje zdobyli odpowiednio 12 500 dolarów za zajęcie TOP4 oraz 50 000 za zwycięstwo.

Komentarze

O Kornel Miszczak

Wieczny optymista oraz programista, który w wolnym czasie uwielbia uprawiać jakiś sport, a od czasu do czasu także coś napisać.

Zobacz także

Virtus.pro-comment-817x320

StarLadder i-League StarSeries Season 4: Virtus.pro wygrywa mecz przeciwko MVP.PK

Drugi mecz Virtus.pro na turnieju przeciwko MVP.PK. Początkowo wydawało się, że to nie będzie tak …