niedziela, 18 Lut 2018
Home / Esport / Elazer także jedzie na IEM Katowice
iem

Elazer także jedzie na IEM Katowice

Mikołaj „Elazer” Ogonowski jest drugim Polakiem, którego na pewno będziemy mogli oglądać podczas nadchodzącego Intel Extreme Masters 2018 Katowice. Po tym, jak kwalifikacje europejskie poszły nie po jego myśli gdzie musiał uznać wyższość Namshara i Nerchia przyszedł czas na kwalifikacje amerykańskie, które zakończył się dużo lepiej.

W kwalifikacjach wzięło udział 16 zawodników, z czego aż 9 z Korei Południowej. Elazer w swoim pierwszym pojedynku spotkał się z Probe, z którym nie miał większego problemu wygrywając 2:0. W kolejnym spotkaniu zmierzył się z Losiar, z którym także wygrał 2:0. W decydującym spotkaniu przyszło walczyć przeciwko Stats. Ten nie oddał tak łatwo zwycięstwa jak poprzedni przeciwnicy Mikołaja. Aby wyłonić zwycięzcę, który awansuje do Katowic potrzeba było aż pięciu map. Piątą i ostatnią z nich wygrał nasz rodak, kończąc całe spotkanie 3:2 wraz z biletem na IEM.

Poza Elazerem awansowało także dwóch Koreańczyków, GuMiho oraz Dear. Tym samym w Katowicach zobaczymy na pewno 4 Europejczyków: Elazer, Nerchio, ShoWTimE oraz uThermal i aż 7 Koreańczyków.

Komentarze

O Kornel Miszczak

Wieczny optymista oraz programista, który w wolnym czasie uwielbia uprawiać jakiś sport, a od czasu do czasu także coś napisać.

Zobacz także

Virtus.pro-comment-817x320

StarLadder i-League StarSeries Season 4: Virtus.pro wygrywa mecz przeciwko MVP.PK

Drugi mecz Virtus.pro na turnieju przeciwko MVP.PK. Początkowo wydawało się, że to nie będzie tak …