poniedziałek, 23 Kwi 2018
Home / Esport / StarCraft 2 / Nerchio awansuje na IEM Katowice 2018
iemkatowice

Nerchio awansuje na IEM Katowice 2018

Artur „Nerchio” Bloch jest pierwszym Polakiem, którego będziemy mogli oglądać podczas zbliżającego się turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2018. Podczas kwalifikacji poza Arturem mogliśmy oglądać Mikołaja ‚Elazera’ Ogonowskiego, któremu niestety nie udało się awansować dalej.

Pierwsze swoje spotkanie Nerchio stoczył z Harstemem wygrywając bezproblemowo 2:0. W ćwierćfinale spotkał się z ShoWTimE’em, który okazał się zaskakująco lepszy od naszego zawodnika, pokonując go 2:1. Przegrana spowodowała spadek do drabinki przegranych, gdzie szybko pokonał Snute 2:0. Kolejny pojedynek stoczył nieszczęśliwie z rodakiem, a mowa tu oczywiście o Elazerze. Z pojedynku mógł wyjść tylko jeden zwycięsko i był to Nerchio z wynikiem 2:1. Przedostatnim przeciwnikiem był jeden z najlepszych zergów w Europie, Serral. On także musiał uznać wyższość naszego rodaka, który wygrał 2:1. Decydujący pojedynek odbył się po raz kolejny przeciwko Harstemowi i po raz kolejny zakończył się on na korzyść Polaka wynikiem 3:1.

Drugim Polakiem jak wiecie był Elazer, który swój pierwszy pojedynek także wygrał dość szybko przeciwko Hellraiser 2:0. Ćwierćfinałowe spotkanie podobnie jak Arturowi nie poszło po myśli i musiał on uznać wyższość Namshara. W dolnej części drabinki najpierw pokonał PtitDrogo 2:0, a potem spotkał się z Nerchio przegrywając i odpadając w kwalifikacji.

Z kwalifikacji awansowało łącznie 3 zawodników. Wraz z Nerchio na IEM Katowice zobaczymy także ShoWTimE oraz uThermal. Pierwsze rozgrywki StarCraft 2 w Katowicach będziemy mogli oglądać już za ponad miesiąc, bo 26 lutego, kiedy to odbędzie się Ro76.

To jednak nie koniec szans Polaków w Katowicach, ponieważ na miejscu odbędzie się Open Bracket, z którego miejmy nadzieję awansują na główny turniej.

Komentarze

O Kornel Miszczak

Wieczny optymista oraz programista, który w wolnym czasie uwielbia uprawiać jakiś sport, a od czasu do czasu także coś napisać.

Zobacz także

Źródło: battle.net

Start europejskich kwalifikacji do WCS Austin

Już dziś rozpoczynają się internetowe kwalifikacje przeznaczone dla zawodników z Europy do WCS Autstin, który …