czwartek, 24 Maj 2018
Home / Esport / Elazer i Nerchio pojadą na WCS Leipzig
WCS Leipzig

Elazer i Nerchio pojadą na WCS Leipzig

Zakończyły się europejskie kwalifikacje online do World Championship Series Leipzig, w których nie zabrakło naszych reprezentantów, którzy poradzili sobie bardzo dobrze.

W fazie grupowej mogliśmy oglądać pojedynki aż czterech z nich, a byli to: Elazer, Nerchio, souL oraz Ziggy. Do fazy play-off zakwalifikowali się tylko pierwsi dwaj wygrywając swoje grupy.

W fazie pucharowej najpierw Nerchio pokonał bezproblemowo Snute’a 3:0, tym samym awansując do półfinału i zapewniając sobie miejsce na główny turniej, $800 oraz 90 punktów WCS Circuit. W półfinale zmierzył się przeciwko Serralowi, który okazał się za mocny dla niego. Fin zdeklasował naszego zawodnika 3:0.

Po przeciwnej stronie drabinki z kolei walczył nasz drugi zergowski gracz, Elazer. W ćwierćfinałowym pojedynku wygrał on 3:1 z Bly, który nie postawił większego oporu. Następnie przyszło mu się spotkać z uThermalem. Holender starał się jak mógł, ale nie był w stanie zagrozić w żadnej sposób naszemu rodakowi przegrywając 1:3. Finałowe starcie to oczywiście spotkanie z Serralem, który chwilę wcześniej pokonał Nerchia. W walce o pokazanie kto jest najlepszym zergiem w Europie tym razem wygrał Elazer wynikiem 3:2. Za zwycięstwo przeciwko Finowi otrzymał on 1 600 dolarów, 200 punktów WCS Circuit i oczywiście awans na główny turniej.

WCS Leipzig odbędzie się pod koniec miesiąca, a dokładnie między 26 i 28 stycznia. Obaj nasi rodacy zapewnili sobie awans do trzeciej fazy turnieju, gdzie zostaną rozstawienie w RO32, otrzymają także wsparcie w postaci pokrytych kosztów podróży, jak i zakwaterowania. Jest szansa, że zobaczymy także innych Polaków, lecz musieliby oni na własną rękę pojechać do Lipska i walczyć w otwartych kwalifikacjach. Czy tak będzie dowiemy się, gdy rozpoczną się kwalifikacje offline już na miejscu.

Komentarze

O Kornel Miszczak

Wieczny optymista oraz programista, który w wolnym czasie uwielbia uprawiać jakiś sport, a od czasu do czasu także coś napisać.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …