czwartek, 24 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / ASUS ROG: Team IzakOOO w finale, ich przeciwnikiem Team Friberg
Asuss-Republic-of-Gamers-launches-flagship-store-in-Bangalore

ASUS ROG: Team IzakOOO w finale, ich przeciwnikiem Team Friberg

Wczoraj, Team IzakOOO pokonał Team Strike wynikiem 2:0. W dzisiejszym półfinale zmierzyli się z Francuzami, Team Houngoungagne

Mecz półfinałowy pomiędzy drużyną Izaka a drużyną Houngoungagne rozpoczął się na mapie Train. Runda pistoletowa dość szybko wpadła na konto polskiego zespołu, którzy tę rywalizację rozpoczęli po stronie atakującej. Oprócz tej rundy, kolejne pięć również znalazło się na koncie drużyny Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Po sześciu rundach przegranych ze strony Francuzów, odpowiedzieli jedną zwycięską rundą, kolejną przegrali, 1:7. Po chwili, francuski zespół zdobył drugą rundę, 2:7. Polska drużyna powiększała swoją przewagę z rundy na rundę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla IzakOOO. Druga runda pistoletowa, wygrana przez Polaków, 11:5, a po chwili 12:5. Druga część meczu na tej mapie zdecydowanie dla polskiego zespołu, 16:6.

O pierwszej mapie mogę powiedzieć, że była ona jednostronna. Francuzi nie za bardzo wiedzieli, co się dzieje na mapie. Zespół Izaka doskonale kontrolował przebieg pierwszej mapy, dlatego też odnieśli zwycięstwo. Tę mapę mają przygotowaną i wytrenowaną. Druga mapa, Mirage. Wczoraj Panowie się trochę męczyli przeciwko drużynie Strike’a, zobaczymy jak będzie i tym razem. – skomentował Mitchu. 

Mapa Mirage, niestety nie zaczęła się dla Polaków dobrze, przegrali rundę pistoletową. Pierwszą połowę Francuzi byli po stronie atakującej. Pierwsze dwie rundy wygrane przez Francję, ale Polska szybko odpowiedziała, 2:2. Jednak później to znów rywale Polaków wyszli na rundę prowadzenia, 3:2. Francuski skład wyszedł na prowadzenie, ale nie było to długo, gdyż Piotr „Nawrot” Nawrocki i jego koledzy szybko doprowadzili do remisu, 5:5, a po chwili to właśnie oni prowadzili, 5:6. Po wyjściu na jedną rundę prowadzenia, dalej utrzymywali passę zwycięskich rund. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla Polski. Druga runda pistoletowa na tej mapie wygrana przez Izaka i spółkę, 10:6. Jeden i drugi zespół walczył w drugiej połowie. Francuzi robili powrót do meczu, co im się udało, bo po chwili było 12:14, a więc dwie rundy różnicy. W końcówce meczu nie było tak kolorowo, wynik stał pod znakiem dogrywki. Polska zwyciężyła, 16:13 i tym samym zagrają w finale.

Komentarze

O Michał „mitchu” Urban

Dziennikarz e-sportowy, piszący na temat Counter-Strike: Global Offensive. Interesuje się e-sportem od pięciu lat. Dodatkowo, uczy się grafiki komputerowej. Pisanie jest jego pasją. W planach na przyszłość ma napisanie poradników oraz książek dotyczących CS:GO, e-sportu, dziennikarstwa. Tylko potrzebuje na to wszystko czasu.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …