czwartek, 24 Maj 2018
Home / Esport / IEM Katowice 2018 – harmonogram rozgrywek StarCraft 2
iem_header

IEM Katowice 2018 – harmonogram rozgrywek StarCraft 2

Już tylko nieco ponad dwa miesiące dzielną nas od największego wydarzenia esportowego w naszym kraju, jakim jest Intel Extreme Masters Katowice. Jest o co walczyć, gdyż pula nagród w StarCraft 2 wynosi obecnie 378 618 dolarów, a dzięki wsparciu społeczności osiągnie zapewne maksymalny pułap jakim jest 400 000 dolarów. Kwalifikacje online będą podzielone na cztery rundy, z czego dwie zostaną rozegrane na serwerze koreańskim oraz po jednej na amerykańskim i europejskim. Zostanie zniesiony region-lock, czyli każdy zawodnik będzie mógł wziąć udział w dowolnej rundzie.

Z serwera koreańskiego awansuje pięciu zawodników oraz po trzech z amerykańskiego i europejskiego, co da łącznie 11 graczy, którzy otrzymają pełne wsparcie oraz awans do fazy grupowej. Do fazy grupowej awansuje bezpośrednio Rogue, który wygrał tegoroczne finały WCS Global. Pozostałych 12 zawodników zostanie wyłonionych z preeleminacji, które odbędą się między 26 i 27 grudnia w ESL Arena w Katowicach.

W fazie grupowej weźmie udział 24 zawodników rozdzielonych na cztery grupy, gdzie z każdej awansuje trzech do fazy play-off. Rozgrywki od fazy grupowej odbywać się będą w Międzynarodowe Centrum Kongresowe, a półfinały i sam finał na terenie katowickiego Spodka.

2-3 stycznia – kwalifikacje na serwerze koreańskim
16-18 stycznia – kwalifikacje na serwerze koreańskim
18-22 stycznia – kwalifikacje na serwerze europejskim
22-23 stycznia – kwalifikacje na serwerze amerykańskim
26-27 lutego – Preeliminacje
1-2 marca – Faza grupowa
3-4 marca – Faza pucharowa

Komentarze

O Kornel Miszczak

Wieczny optymista oraz programista, który w wolnym czasie uwielbia uprawiać jakiś sport, a od czasu do czasu także coś napisać.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …