piątek, 25 Maj 2018
Home / Gry / Nowy tryb gry w League of Legends „Starcie”- turnieje dla wszystkich!
clash_bracket_PL_rfatrchz9ge3o5zczkya

Nowy tryb gry w League of Legends „Starcie”- turnieje dla wszystkich!

League of Legends „Starcie” – co i jak ?

Riot ma w planach wprowadzenie do klienta Lola nowej formy rozgrywki – turniejów, w których będzie mógł wziąć udział każdy z nas i poczuć się jak gracz rodem z Lcs-ów!

Twórcy Ligi Legend nie przestają nas zaskakiwać. Tryb drużynowy zapowiedziano już dosyć dawno, ale nikt nie spodziwał się go teraz! Tymczasem nowy format jest już możliwy do przetestowania na serwerach EUW, EUNE oraz TR. Nie ma zatem na co czekać, tylko brać i grać.

Turnieje w League of Legends – stare 5vs5?

Nie do końca. Starsi gracze pamiętają kolejkę drużynową, który istniała do końca sezonu 5, by później zostać zastąpioną przez „DynamicQ”. Jednak podstawową wadą tego systemu była trudność zebrania piątki graczy na dłużej niż jeden weekend, przez co niewiele drużyn stało stabilnie. Nowy tryb ma być czymś zupełnie innym, bardziej ekscytującym i po prostu…lepszym.

Tylko kilka razy w miesiącu?

Tak, nowy tryb nie będzie dostępny permanentnie. Turnieje będą zapowiadane z odpowiednim wyprzedzeniem, abyście mieli czas na zorganizowanie drużyny swoich marzeń. W każdym turnieju będzie brało udział 16 drużyn w formacie drabinkowym, lecz zwycięska może być tylko jedna!

Na czas turnieju będziemy mogli zebrać grupę 5 graczy, aby uczestniczyć w evencie. Za wejście każdy będzie musiał zapłacić co najmniej jednym biletem (nowa „waluta”), a jeżeli wpłacimy więcej, będziemy mogli liczyć na lepsze nagrody.
Zmieni się również format banowania, będzie on wyglądał jak w profesjonalnych grach, gdzie najpierw obie drużyny banują i wybierają 3 bohaterów, a potem banują i wybierają następną dwójkę.

A co będę z tego miał ?

Riot na razie wypowiedział się co do odłamków skórek i esencji jako nagród, lecz napomniał również o nowym rodzaju skarbów, czego jednak nie chce na razie zdradzić. Pozostańmy cierpliwi.
Na razie jedynym przeciwwskazaniem wydaje się być fala smurfów, która mogłaby zepsuć zabawę graczom o niższych umiejętnościach. Jednak twórcy zapewniają, że pracują nad tym problemem, a na dodatek dodadzą do turniejów specjalne kręgi zaawansowania, aby każdy grał z innymi na swoim poziomie.

A jak wam się podoba ten pomysł? Bo nasza redakcja już nie może się doczekać, by zasiąść jako @TeamGamers24 i zagrać przeciwko innym. Dajcie znać co sądzicie w komentarzach. Do następnego wpisu!

Komentarze

O Jakub "Marjan" Marjanowski

Niedzielny gracz, który zafascynował się światem esportu około 3 lata temu. Od tego czasu oglądanie profesjonalnej sceny stało się moim hobby i mam nadzieję, że na długo nim pozostanie.

Zobacz także

Który skill jest najczęściej maxowany jako pierwszy?

Który skill jest najczęściej maxowany jako pierwszy?

Każdy z nas zaczynając przygodę z League of Legends, napotykał na swojej drodze pewnego rodzaju …