piątek, 25 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / ESL Pro League: Dwa zacięte pojedynki już na początek finałów
EPL_Odense17_Teaser_Odense

ESL Pro League: Dwa zacięte pojedynki już na początek finałów

Chcieliśmy dobrego widowiska podczas finałów szóstego sezonu ESL Pro League? To je dostaliśmy. Takiego początku mało kto się spodziewał

W pierwszym meczu grupy żółtej doszło do pojedynku pomiędzy FaZe Clan a Fnatic. FaZe Clan oczywiście w składzie z byłym reprezentantem Fnatic, Olofem „Olofmeister’em” Kajbjerem, który musiał uznać wyższość swoich kolegów ze Szwecji i przegrał rywalizację. Runda pistoletowa wygrana przez drużynę FaZe szybko pozwoliła im na przewagę już na początku spotkania, ale z biegiem czasu to Fnatic zaczęło robić powrót do meczu i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla zespołu podopiecznych trenera Roberta „RobbaNa” Dahlström. Drugą rundę pistoletową wygrali Jesper „JW” Wecksell i jego koledzy, co było dobrym początkiem bowiem wygrali również kolejne dwie rundy. Gdyby nie znakomity Nikola „NiKo” Kovač to wynik mógłby być zupełnie inny. Bośniak uratował swój zespół. Koniec końców, FaZe oraz Fnatic zmierzyły się ze sobą w doliczonym czasie gry, a tam lepsi okazali się być Szwedzi z Fnatic.

W równolegle trwającym meczu pomiędzy HellRaisers a Luminosity Gaming, doszło do pewnego rodzaju niespodzianki, gdyż pierwszy zespół przegrał swój mecz ale dopiero po czterech dogrywkach. Do pierwszej połowy drużyna Kirilla „ANGE1’a” Karasiowa wygrywała aż 12:3. Ich przeciwnicy, drugą połowę również wygrali 12:3 i mieliśmy dogrywki, a tam obie drużyny grały na przewagi. W rezultacie, drużyna ANGE1’a została pokonana.

Komentarze

O Michał „mitchu” Urban

Dziennikarz e-sportowy, piszący na temat Counter-Strike: Global Offensive. Interesuje się e-sportem od pięciu lat. Dodatkowo, uczy się grafiki komputerowej. Pisanie jest jego pasją. W planach na przyszłość ma napisanie poradników oraz książek dotyczących CS:GO, e-sportu, dziennikarstwa. Tylko potrzebuje na to wszystko czasu.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …