niedziela, 22 Kwi 2018
Home / Artykuły / POG(R)ADAJMY – SPOTKANIA Z GRACZAMI I DLA GRACZY
Pogradajmy-Szczecin-Logo1

POG(R)ADAJMY – SPOTKANIA Z GRACZAMI I DLA GRACZY

Branża gier rozwija się w coraz to bardziej dynamicznym tempie, mamy do czynienia z nowymi zjawiskami jej dotyczącymi i niemal bez przerwy pojawiają się nowe, ciekawe tematy związane z grami, na które można podyskutować. Ale co zrobić, jeśli znudziło nam się dyskutowanie z nigdy nie widzianymi obcymi ludźmi na forach internetowych, a w naszym otoczeniu nikt nie interesuje się tą tematyką? Takim osobom wychodzi naprzeciw Pogradajmy.

20160413_190918

Pogradajmy to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych odbywających się co miesiąc w każdej „Cybermachinie” w Polsce. Cybermachina to sieć pubów dla graczy, gdzie w tematycznym wystroju, otoczeniu konsol i komputerów, oraz z odpowiednimi drinkami i innymi napojami na barze, każdy spragniony towarzystwa innych miłośników elektronicznej rozrywki może fajnie spędzić czas i wziąć udział w ciekawych wydarzeniach, takich jak właśnie Pogradajmy, czy afterparty po IEM Katowice 2016.

20160413_192411

Wróćmy jednak do tego, czym jest Pogradajmy. Spotkania te, organizowane co miesiąc, mają zwykle podobny przebieg – czyli najpierw zaproszony gość przedstawia prezentację na pewien temat. Ostatnim razem była to prelekcja na temat kierunków studiów poświęconych grom – po co, na co, dlaczego i czy warto studiować, a jeśli tak, to czemu kierunki związane z grami. Następnym punktem programu jest dyskusja zebranych w lokalu graczy na pewien zadany przez prowadzącego temat – w tym przypadku było to, jak widać na jednym ze zdjęć „Wielkie premiery gier – hype vs. rzeczywistość”. I w końcu przychodzi pora na wielką integrację każdego z każdym, czyli potyczki 1 vs. 1 na zgromadzonych w lokalu konsolach i planszówkach.

20160413_194654

Pomysł na cykl przedni, klimat świetny, mnóstwo świetnego humoru – no chyba, że ktoś w trakcie dyskusji rzuci śmiałą tezą, czego przykładem jest niżej podpisany i jego stwierdzenie, że „na Half-Life 3 już chyba nikt nie czeka”, które wywołało święte oburzenie zebranych. 😀 Zobaczymy czy tematyka dyskusji będzie równie ciekawa co tym razem, natomiast na pewno możecie się spodziewać relacji z tego spotkania na naszych łamach.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

izak

Wiemy, które spotkania podczas Mistrzostw Świata w Rosji skomentuje „Izak”!

W poprzednim tygodniu informowaliśmy o tym, że Piotr „Izak” Skowyrski skomentuje spotkania podczas piłkarskich Mistrzostw …