piątek, 25 Maj 2018
Home / Esport / 2 MEDALE DLA POLAKÓW PODCZAS WESG 2017 W STARCRAFTA 2

2 MEDALE DLA POLAKÓW PODCZAS WESG 2017 W STARCRAFTA 2

Na europejskie finały World Electronic Sports Games 2017 Polsce przypadły dwa sloty, które zajęli Nerchio oraz Elazer.

W fazie grupowej oboje zajęli pierwsze miejsca, wygrywając wszystkie swoje spotkania bilansem 4:0, nie tracąc ani jednej mapy. Nerchio wygrał grupę D, pokonując: DeMusliM, Majestic, Lambo oraz sLivko. Natomiast Elazer pokonał: Minato, Namshar, Stephano oraz Zerghamdi. Zapewniło im to awans bezpośrednio do ćwierćfinałów.

W fazie play-offów, w ćwierćfinałach Elazer bezproblemowo poradził sobie z DeMusilMem (3:0), a Nerchio z Minato (3:1). W pierwszym półfinale Elazer zmierzył się z Serralem, który okazał się za mocny dla niego, przegrywając wszystkie mapy (0:3). Po drugiej stronie drogi do finału Nerchio spotkał się z ShoWTimE. Spotkanie zakończyło się na korzyść naszego rodaka wynikiem 3:2. W pojedynku o trzecie miejsce Elazer bez większego problemu wygrał z ShoWTimE, zapewniając sobie brązowy medal oraz 4 500 dolarów. Ostatni pojedynek podczas WESG niestety poszedł całkowicie nie po myśli Nerchio, który przegrał z Serral 0:4. Serral za zwycięstwo otrzymał 18 000, natomiast Nerchio polowe tej kwoty – 9 000 zielonych. Polacy na pewno nie będą pozytywnie wspinać swoich pojedynków z Finem.

Dodatkowo cale TOP12 awansuje na globalne finały, które będą miały miejsce w marcu przyszłego roku, gdzie pula nagród wyniesie 400 000 dolarów.

Komentarze

O Kornel Miszczak

Wieczny optymista oraz programista, który w wolnym czasie uwielbia uprawiać jakiś sport, a od czasu do czasu także coś napisać.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …