piątek, 22 Cze 2018
Home / Artykuły / Wzrost napięcia nuklearnego w kolejnym odcinku War Stories na konsolach
War Stories

Wzrost napięcia nuklearnego w kolejnym odcinku War Stories na konsolach

 Wojna Kennedy’ego, czyli najnowsza kampania z cyklu War Stories, będzie dostępna za darmo od 17 października na konsolach PlayStation®4, PlayStation®4 Pro, Xbox One, Xbox 360 i jak również na nadchodzącym Xbox One X. War Stories to cykl kampanii dla pojedynczego gracza i możliwością gry w kooperacji.

Kampania Wojny Kennedy’ego przenosi graczy na front alternatywnej historii rozwiązania kryzysu kubańskiego. Stany Zjednoczone i Związek Radziecki staną u progu zagłady nuklearnej, gdy sowieci instalują pociski na Kubie, aby odpowiedzieć na zbliżająca się inwazję wojsk amerykańskich. W tym nuklearnym pacie, główny bohater opowieści, sierżant Dale Reece dowodzący zmodyfikowanym czołgiem M41 Bulldog będzie musiał współpracować z sojusznikami, aby wyeliminować zagrożenie. Celem nadrzędnym będzie rozbrojenie bomby nuklearnej, aby uniknąć zagłady.

Wojna Kennedy’ego to czwarta kampania z cyklu War Stories. Wszystkie razem dają graczom na konsolach nie tylko zróżnicowaną rozgrywkę dla pojedynczego gracza i w kooperacji, jak również dobrze napisane i angażujące scenariusze opowiedziane za pomocą scen komiksowych autorstwa PJ Holdena i Matt Timsona. Ich poprzednie dokonania to doskonale przejęte serie o Dark Souls II, Just Cause 3, Terminator, RoboCop i seria World of Tanks: Roll Out od wydawnictwa Dark Horse. Za warstwę muzyczną odpowiada Inon Zur (m.in. Fallout 3, Fallout 4, Dragon Age: Origins, Dragon Age 2, Crysis). Artysta dokłada zarówno swój talent, jak i doświadczenie byłego czołgisty w armii.

Wraz z ukończeniem prac nad najnowszą częścią War Stories, twórcy z Wargaming Chicago finalizują najnowsze wcielenie World of Tanks na Xbox One X. Aktualizacja gry na premierę nowej konsoli Microsoftu przyniesie ze sobą olśniewająca rozdzielczość 4K i wsparcie dla HDR w grze.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Amatorskie organizacje w League of Legends

Amatorskie organizacje w League of Legends

Trudno podważyć to, jak wielką profesjonalizację w kierunku esportu przeżywa League of Legends. Twórcy gry …