wtorek, 19 Cze 2018
Home / Artykuły / JUST DANCE® 2018 UJAWNIA NOWY TRYB DLA DZIECI ORAZ NOWY UTWÓR DISNEYA DO TAŃCA
Just Dance

JUST DANCE® 2018 UJAWNIA NOWY TRYB DLA DZIECI ORAZ NOWY UTWÓR DISNEYA DO TAŃCA

Dziś firma Ubisoft® ujawniła szczegóły nowego trybu dla dzieci w Just Dance® 2018, najnowszej odsłonie najlepiej sprzedającej się* serii gier muzycznych wszechczasów. W tym zupełnie nowym trybie Just Dance® 2018 daje rodzicom okazję zabawy z dziećmi w przyjaznym otoczeniu. Dzięki specjalnie skrojonemu interfejsowi, systemowi punktacji, układom i postaciom dzieci będą mogły bawić się zupełnie same, korzystając z systemu pozytywnych i zachęcających ocen.

Just Dance od zawsze było ulubioną zabawą dla całych rodzin. W Just Dance® 2018 Ubisoft stworzył dedykowany tryb dla najmłodszych, przygotowany przy współpracy dwóch specjalistek od rozwoju dziecięcego: Martine Curtat-Cadet, ekspertki od choreografii dziecięcych, i Cristiny Do Carmo De Sousy Gomes, dziecięcej graficzki koncepcyjnej. Tryb dla dzieci został tak zaprojektowany, aby wspierać rozwój motoryki u dzieci i idealnie trafiać do odbiorców z tej grupy wiekowej.

Jak wyjaśnia Curtat-Cadet: „Dzieci w wieku od 3 do 6 lat często mają problem z odtwarzaniem szybkich, skomplikowanych ruchów. Kroki, które wykorzystujemy w tych choreografiach, są związane z takimi czynnościami jak bieganie, wspinanie się, latanie czy łapanie. Dziecko naturalnie przyswaja i uczy się tych układów, niekoniecznie je naśladując. Dodatkowo taniec pomaga dzieciom także w umiejętnościach szkolnych, takich jak pisanie, czytanie czy malowanie.”
Aby zachęcić do zdrowego ruchu, przygotowano 8 dziecięcych układów do piosenek. Są one znacznie łatwiejsze niż tradycyjne choreografie Just Dance, a dzieci mogą identyfikować się z postaciami i światami w nich przedstawionymi. Mamy tu nieustraszonego pirata na pokładzie statku, superdziewczynkę która chce ocalić świat, wesołego robota, magiczne postacie z Halloween i wiele więcej.

Interfejs w tym trybie również został uproszczony – jest mniej tekstu, a utwory odtwarzają się bez przerwy, losowo, o ile tylko rodzice zdecydują się włączyć tę opcję. System punktacji również został zmieniony, aby był łagodniejszy i pozytywny, tym samym zachęcając dzieci do tańca.

Wreszcie, dla fanów młodszych i starszych, główny tryb Just Dance 2018 zawierać będzie piosenkę „How far I’ll go” z niezwykle popularnego filmu animowanego Disneya – „Vaiana”, wyprodukowanego przez Walt Disney Animation Studios.

Just Dance 2018 będzie dostępne na wszystkich platformach wykorzystujących sterowanie ruchem, w tym na Nintendo Switch™, Wii U™, Wii™, Xbox One, Xbox 360, systemie komputerowej rozrywki PlayStation®4 oraz systemie komputerowej rozrywki PlayStation®3, od 26 października.

*Źródło: NPD, GfK – kwiecień 2015 r.

informacja prasowa

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Amatorskie organizacje w League of Legends

Amatorskie organizacje w League of Legends

Trudno podważyć to, jak wielką profesjonalizację w kierunku esportu przeżywa League of Legends. Twórcy gry …