poniedziałek, 28 Maj 2018
Home / Esport / Av3k odpada w ćwierćfinale turnieju Duel QWC
duel

Av3k odpada w ćwierćfinale turnieju Duel QWC

Niestety minionej nocy zakończyła się przygoda Polaka w turnieju Duel na Quake World Championship. Po dotarciu do ćwierćfinału Av3k przegrał po bardzo zaciętym spotkaniu z innym weteranem sceny Quake – Vo0.

Wcześniej w drabince play-offów Av3k bardzo pewnie wygrał ze Szwedem Spart1e 2:0. Jednak kolejny przeciwnik Polaka okazał się dużo silniejszy i bardziej doświadczony. Holender Vo0 swoje pierwsze triumfy na profesjonalnej scenie odnosił już w 2004 roku, była to m.in. wygrana na ESWC w Dallas w trybie 1 vs. 1. Mecz Polaka z Holendrem był niezwykle wyrównany, pierwszą mapę zdobył Vo0 wynikiem 3:2, w kolejnej bardzo pewnie wygrał Polak, bo aż 3:0. W decydującej, trzeciej mapie szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę – w sytuacjach, gdy wydawało się, że Av3k będzie musiał już definitywnie uznać wyższość Vo0, Polak dokonywał niemożliwego i świetnymi akcjami odwracał przebieg spotkania. Ostatecznie jednak wynikiem 3:2 to Holender przypieczętował sobie awans do kolejnej rundy, w której zmierzył się z Amerykaninem DaHanG’iem – tam również triumfował, 2:0.
Przegrana z Vo0 nie oznacza jeszcze dla Polaka definitywnego końca przygody w Dallas, ponieważ cały czas w grze jest jeszcze jego drużyna w trybie Sacrifice – The Defendants. Ich mecz z 2z dzisiaj o godzinie 16:00 czasu polskiego. Transmisja oczywiście na oficjalnym kanale Quake Champions -> klik!

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

DXerxuzXcAcBTFe

Roszady w FaZe Clan oraz Fnatic!

W piątek, 25 maja dwie czołowe organizacje ogłosiły odświeżenie swoich składów. „Olofmeister” powraca do gry …