poniedziałek, 28 Maj 2018
Home / Esport / Kolejny Polak w Virtus.pro!
Av3k

Kolejny Polak w Virtus.pro!

Przerażonych tytułem pragnę uspokoić – nie chodzi o zmiany w naszym czołowym zespole CS: GO, a o pozyskanie polskiego zawodnika o rozwijającej się dywizji Quake Champions. Barwy Virtus.pro na zbliżającym się QuakeConie będzie reprezentował Av3k!

Szansa reprezentowania barw rosyjskiej organizacji przez Av3k’a pojawiła się co prawda z powodu problemów wizowych innego zawodnika VP – cYpheR’a, ale Polak nie będzie tam pełnił jedynie roli stand-ina, a pełnoprawnego zawodnika. Nic zresztą dziwnego – Av3k w swojej zawodniczej karierze odniósł tak wiele sukcesów w grze w Quake, że „jednorazowe” skorzystanie z jego usług byłoby zmarnowaniem potencjału. Wygrał m.in. Electronic Sports World Cup mając wtedy 16 lat – był najmłodszym zawodnikiem, który sięgnął po ten tytuł. Przez jakiś czas rywalizował także na scenie Overwatcha, a potem… Cóż, potem nastąpił w jego życiu etap, który nazwać można okresem „błędów i wypaczeń”. Na szczęście Polakowi wraz z nową odsłoną Quake’a udało się powrócić do zawodowego grania i to od razu w całkiem dobrym stylu. Niedawno Av3k zdobył awans na turnieje drużynowy i indywidualny Quake World Championship podczas tegorocznego QuakeCon. I to właśnie na nich wystąpi już jako zawodnik Virtus.pro. Pozostaje tym bardziej wyczekiwać zbliżających się finałów, które startują już 24 sierpnia i trzymać kciuki za wielki powrót Avek’a na światowe areny.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

DXerxuzXcAcBTFe

Roszady w FaZe Clan oraz Fnatic!

W piątek, 25 maja dwie czołowe organizacje ogłosiły odświeżenie swoich składów. „Olofmeister” powraca do gry …