czwartek, 24 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / Team Kinguin powalczy na ESEA Global Challenge w Burbank!
ESEA Global Challenge

Team Kinguin powalczy na ESEA Global Challenge w Burbank!

Wczorajszy dzień był naprawdę udany dla polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive. Nie dość, że PRIDE jest blisko wyjścia z grupy w kwalifikacjach ROG MASTERS 2017, to jeszcze Team Kinguin zapewnił sobie udział w LANowych finałach ESEA Global Challenge!

Wygląda na to, że Kinguin powoli wychodzi z kryzysu, w jakim znajdowali się jeszcze niedawno. W rozegranym wczoraj spotkaniu z fińskim VITALIS wygrali 2:0, pieczętując swój udział w finałach w Burbank. Było to drugie starcie Polaków z tą formacją – w pierwszym, rozgrywanym jeszcze w fazie grupowej, z systemem BO1, Kinguin wygrało 16:13. Tym razem bylo to spotkanie fazy play-off, a mecz miał format BO3, jednak do jego rozstrzygnięcia go wystarczyły dwie mapy – Overpass oraz Mirage. Na obu kibice zobaczyli taki sam rezultat, czyli 16:11. Ostatecznie, po zajęciu 1 miejsca w grupie, Polacy klasyfikują się na 3. miejscu ESEA Premier Season 25.

LANowe finały ESEA Global Challenge odbędą się w dniach 23 i 24 września w Burbank (Kalifornia), a oprócz Polaków zagrają tam również:

  • FlipSid3
  • Space Soldiers
  • Grayhound Gaming
  • Team One
  • team z USA 1
  • team z USA 2
  • team USA 3

Pula nagród amerykańskiego turnieju to 50 tysięcy dolarów, z czego 18 tysięcy trafi do zwycięzcy całego turnieju.

Team Kinguin vs. VITALIS – 2:0 (16:11, 16:11)

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …